Türk Yurdu

Yurdun Tüm İllerine Fetö Operasyonu

Türkiye’nin bütün illerinde FETÖ soruşturması kapsamında ‘mahrem imam’ operasyonu gerçekleştirildi.

Yurdun Tüm İllerine Fetö Operasyonu
Son Güncellenme Tarihi:26 Nisan 2017 - 12:49 - 175 kez görüntülendi.

Türkiye’nin bütün illerinde, FETÖ soruşturması kapsamında ‘mahrem imam’ operasyonu gerçekleştirildi.

Emniyet’teki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına ilişkin olarak 81 ilde operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 54 ilde 803 kişi gözaltına alındı. Devam eden operasyonda bin kişi için gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

Tüm yurtta devam eden operasyonlarda şimdiye kadar kadar 803 kişi gözaltına alındı. Ankara merkezli operasyona 8 bin 500 polis katılıyor. Operasyon sürerken 1000 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinfe örgütün emniyet teşkilatı içerisindeki mahrem yapılanmasına yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda eş zamanlı operasyonlar başlatıldı.

81 ilde 8 bin 500 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, şu ana kadar 54 ilde 803 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, FETÖ yapılanmasına karşı büyük bir operasyon başlatıldığı vurgulanara , “Emniyet teşkilatı içindeki FETÖ üyelerinin sivil mahrem imamı olan 81 ilde bin kişi hakkında gözaltı kararı verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER