Türk Yurdu

Yalova Ticaret Odası’na Operasyon

Yalova Ticaret Odası’na FETÖ soruşturması kapsamında operasyon düzenlendi.

Yalova Ticaret Odası’na Operasyon
Son Güncellenme Tarihi:10 Mayıs 2017 - 11:35 - 291 kez görüntülendi.

Yalova Ticaret Odası’na FETÖ soruşturması kapsamında operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Becan ile yönetim kurulu üyeleri, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Becan ve yönetim kurulu üyeleri, farklı tarihlerde örgüte 2,3 milyon ve 2,2 milyon lira aktarmakla suçlanıyor.

Yalova’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, odanın hesabındaki paranın kapatılan Bank Asya’ya yatırıldığı tespiti üzerine Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan ve üyelerinden oluşan 8 kişi gözaltına alındı.

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri YTSO yönetim kuruluna yönelik operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan ile yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı. Olayla ilgili olduğu belirtilen bir kişinin tutuklu olduğu, 8 şüphelinin emniyetteki ifadelerinin sürdüğü bildirildi.

Soruşturma kapsamında, odanın hesabında bulunan 2 milyon 300 bin liranın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in çağrısı üzerine 10 Mart 2014’te 32 gün süreyle yatırıldığı, 2 milyon 200 bin liranın da 22 Aralık 2014’te 31 gün vadeyle yatırıldığı ancak bir gün sonra çekildiği tespit edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER