Türk Yurdu

Whatsapp Neden Erişim Yoktu

Whatsapp’ın, dün akşam saatlerinde dünya çapında erişimin kesilmesi dikkati çekmişti. Konuyla alakalı Whatsapp sözcüsünden ilk açıklama geldi.

Whatsapp Neden Erişim Yoktu
Son Güncellenme Tarihi:04 Mayıs 2017 - 12:48 - 2588 kez görüntülendi.

WhatsApp’ın, dün akşam saatlerinde dünya çapında erişimin kesilmesi dikkati çekmişti. Konuyla alakalı WhatsApp sözcüsünden ilk açıklama geldi.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a dün akşam saatlerinde erişimin kesilmesi, dünya çapında milyonlarca insanın dikkatini ve tepkisini çekti. Bildiğimiz üzere WhatsApp kullanıcıları her gün uygulama üzerinden milyarlarca kısa mesaj, fotoğraf, video ve GIF paylaşıyor. Dünya çapında yaklaşık 2 saat erişimin kesilmesi haliyle büyük bir sıkıntıya neden oldu.

Konuyla alakalı WhatsApp sözcüsü ilk açıklamayı yaptı. Çökmeyle alakalı detaya girmeyen sözcü kullanıcılardan özür diledi. Sözcü özür mesajında. “Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Geçici bir kesinti yaşadık. Hizmetimizi restore ettik. Sabrınız için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kesintinin ardından iOS cihazlara flaş bir güncelleme gelmesi de dikkatlerden kaçmadı. WhatsApp 2.17.22 güncellemesi App Store’dan indirilebiliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER