Türk Yurdu

Ülker’den 1 Nisan Reklamı Açıklaması!

Ülker’1 Nisan reklamı’ hakkında açıklamada bulundu.

Ülker’den 1 Nisan Reklamı Açıklaması!
Son Güncellenme Tarihi:04 Nisan 2017 - 0:41 - 307 kez görüntülendi.

Ülker’1 Nisan reklamı’ hakkında açıklamada bulundu.

Yerli gıda firması Ülker’in 1 Nisan şakaları üzerine hazırladığı reklam filmi içerdiği ilginç mesajlar nedeni ile tepkilere neden olmuştu. Ülker, konuya ilişkin bu sabah borsaya açıklama yaptı.

Bisküvi devi Ülker’in 1 Nisan şakaları üzerine hazırladığı reklam filmi içerdiği rahatsız edici mesajlar nedeni ile yayından kaldırıldı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, reklam üzerinden “kumpas” kurulduğunu ifade etti vefilmi yapan ajansla olan işleri durdurduğu ve şirket içindeki sorumluların da açığa alındığı vurguladı.

Yıldız Holding açıklamasında, “Marka aleyhine mesnetsiz iddialarda bulunanlar hakkında hukuki süreç başlatıldı. Reklam sürecinde ihmal veya kastı olanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu” ifadelerine yer verdi.

Ülker Bisküvi’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama ise şöyle:

“Bir reklam kampanyamız çerçevesinde dijital mecradaki iletişimlerimiz içinden seçilen bazı görüntü ve mesajlar metin ve görseller eklenerek kampanyanın özü ile uzaktan yakından bağlantısı olmayan noktalara çekilmiş; markamıza yönelik mesnetsiz iddialar ortaya atılmıştır.
Şirketimiz ve markamız aleyhine yürütülen bu mesnetsiz iddialara karşı her türlü hukuki süreç tarafımızca yürütülmekte olup, bu hususta ihmal ve/veya kastı olanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, sosyal medyada yoğun tepki çeken Ülker’in yeni reklam filmi için “kumpas” kurulduğunu ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER