Türk Yurdu

TSK PKK’yı Vuruyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Sincar’a düzenlediği hava harekatı ile terörist hedefleri tam isabetle vurdu.

TSK PKK’yı Vuruyor
Son Güncellenme Tarihi:25 Nisan 2017 - 11:41 - 240 kez görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Sincar’a düzenlediği hava harekatı ile terörist hedefleri tam isabetle vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın Sincar Dağı bölgesine ve Suriye’nin kuzeydoğusuna hava harekatı düzenledi. Bugün saat 02.00 da düzenlenen harekatta PKK terör örgütüne ait hedeflerin tam isabetle vurulduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. açıklamada, ’Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden bu terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla; uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00’de, Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekatı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur’ ifadelerine yer verildi.

Bölücü terör örgütü PKK ve bu örgütün Suriye ve Irak’taki uzantıları tarafından, Suriye ve Irak kuzeyi, ülkemize terörist, silah, mühimmat ve patlayıcı madde aktarılması maksadıyla; özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanıldığını belirtilen açıklamada “Bu bölgelerden ülkemize sızdırılan teröristler ve aktarılan silah ve malzemeler, hudut karakollarımıza yönelik taciz ve saldırılarda ve son olarak da Diyarbakır’da tünel kazılarak toplu yıkım ve ölümleri amaçlayan bir terör eyleminde kullanılmıştır.” denildi.

Açıklamada ayrıca “Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden bu terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla; uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00’de, Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekatı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER