Türk Yurdu

Trabzon Sürmene’de Orman Yangını! Trabzon Sürmene Orman Yangınında Son Durum Nasıl? 8 Ocak 2017

Trabzon ilinin Sürmene ilçesinde sebebi tespit edilemeyen bir yangın meydana geldi. Meydana gelen yangının çok uzun mücadele sonrasında kontrol altına alındığı öğrenildi. Trabzon Sürmene’de orman yangını haberi detaylar. Sürmene orman yangını görüntüleri, fotoğrafları burada. Trabzon Sürmene orman yangını son bilgiler.

Trabzon Sürmene’de Orman Yangını! Trabzon Sürmene Orman Yangınında Son Durum Nasıl? 8 Ocak 2017
Son Güncellenme Tarihi:08 Ocak 2017 - 10:00 - 576 kez görüntülendi.

Trabzon ilinin Sürmene ilçesinde sebebi tespit edilemeyen bir yangın meydana geldi. Meydana gelen yangının çok uzun mücadele sonrasında kontrol altına alındığı öğrenildi. Trabzon Sürmene’de orman yangını haberi detaylar. Sürmene orman yangını görüntüleri, fotoğrafları burada. Trabzon Sürmene orman yangını son bilgiler.

Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde bugün akşam saatlerinde orman yangını meydana geldi. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Sürmene ilçesi Çamburnu bölgesinde meydana gelen orman yangınının kontrol altına alındığını duyuruldu.

Tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı!

Yangının çıktığı bölgeye Orman İşletme Şefliği’ne ait yangın söndürme ekipleri ile Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri gönderiliken, yangının çıkış noktasına yakın yerde bulunan Çamburnu Katı Atık Tesisleri’ne giden yol da tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı.

Öte yandan Trabzon Valisi Yücel Yavuz bölgeye gelerek yangınla ilgili bilgi aldı.

VALİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ!

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Sürmene ilçesinde meydana gelen orman yangınında yaklaşık 15-20 hektar alanın etkilendiğini dile getirdi.

Sabah saatlerine kadar ancak söndürülebilir!

Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde dün akşam saatlerinde orman yangını çıktı. Henüz neden çıktığı belirlenemeyen orman yangınına sarp arazi nedeniyle müdahale edilemedi. İlçeye çok sayıda itfaiye ve AFAD ekipleri gönderilirken, yangının sabah saatlerine kadar söndürüleceği ifade edildi.

”Taliye çalışmaları yapıldı!”

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, yangında herhangi bir yaralının olmadığını belirterek, “Yangını söndürme faaliyetine başlamak için arkadaşlarımız ciddi bir planlama yapıyorlar. Şansımız meskun bir bölgeden uzak yerde yangın çıktı. Ama riskli bölgelerde de taliye çalışmaları yapıldı. Arkadaşlarımız müdahale etmek için son düzenlemelerini yapıyorlar. İnşallah sıkıntısız bir şekilde sönmesini sağlayacağız. Vatandaşlarımız bilinçli ve duyarlı olmasını rica ediyorum. Olay yerindeyiz herşeyi kontrol altına almış durumdayız. Havanın ani değişimiyle birlikte risk devam ediyor. Bununla ilgili tedbirleri de aldık. Şuana kadar yaralımız yok. Orman herşeyimiz zarar görmesini istemeyiz ama mevsimsel bir durumdur. Söndürme gayretlerimiz devam ediyor. Sabaha karşı söndürmeyi ümit ediyoruz” dedi.

“İNŞALLAH SIKINTISIZ BİR ŞEKİLDE ATLATACAĞIZ”

Vali Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün 25 derecelere yaklaşan bir hava vardı. Hafta sonu olması nedeniyle de çok yoğun piknik olayı vardı. Tahminimiz o yönde. Belki söndürülmeyen bir ateş ya da izmarit zaman içerisinde rüzgarla birlikte bunun alevlenmesi önce örtü yangını, sonra ağaçlara sıçramasıyla büyüyen bir yangın. Rüzgarla birlikte bir anda etrafa saçıldı. 15-20 hektar kadar bir alanın etkilendiğini düşünüyoruz. İtfaiye ekiplerimiz hazır şekilde bekliyor. İnşallah sıkıntısız bir şekilde atlatacağız.”

ENDİŞELENECEK HİÇBİR DURUM KALMADI!

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Sürmene ilçesi Çamburnu mevkisinde çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını açıkladı.

Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının 15-20 hektarlık alanda etkili olduğunu ifade etti.

Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye birimlerinin, orman teşkilatına bağlı yangın söndürme arazözlerinin, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğüne bağlı tüm birimlerin olay yerine intikal ettiklerini aktaran Yavuz, “Alan tabiat harikası bir alan, çok güzel bir bölge. Dik bir arazi yapısı olması nedeniyle belki müdahalede zorlanılıyor ama alana tamamen hakim olduk. Çok şükür şu anda yangın rüzgarın da kesilmesiyle birlikte kontrol altına alınmış durumda. Kısmen belli yerler yanıyor ama makinalarla, arazözlerle, itfaiyelerle birlikte müdahale edildi. Endişe edecek hiçbir durum kalmadı.” dedi.

ALAKASIZ HABERLER SOSYAL MEDYADA YAYILIYOR!

Yavuz, sosyal medyada “yangının yerleşim alanlarına intikal ettiği, yerleşim alanlarının yanmaya başladığı” gibi gerçekle alakası olmayan haberlerin yayılmaya başladığına dikkati çekerek, “Ama bunun müdahalesini sosyal medya üzerinden yaptık. Bir fotoğraf yayınlanmış, o fotoğraf bu akşam Düzköy ilçemizin Gürgendağ Mahallesinde meydana gelen ve benim de bizzat gittiğim, anında söndürdüğümüz bir yangına ait. Herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı yangına ait bir fotoğraftır. Bunların kesinlikle itibar edilmemesi gereken asparagas haberler olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

GEÇMİŞ OLSUN DİYORUZ

Şu anda Sürmene Çamburnu bölgesi Yeniay bölgesi ve Of ilçesine ait hiçbir mesul mahalde tehlikeli durumun bulunmadığını dile getiren Yavuz, “Ancak biz olay olduğu andan itibaren belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, tüm yetkililerimiz muhtemel risk almayalım diye evlere haber verdik, tedbiren boşalttık ama çok şükür hiçbir tehlike yaşanmadı. Şu anda yaklaşık 50’ye yakın itfaiyemiz, arazözümüz olay mahallinde hazır bekliyor, iş makinalarımız hazır bekliyor, biz hazır bekliyoruz. Hiçbir sorunumuz yok, geçmiş olsun diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yangının kontrol altına alınması herkesin içini rahatlattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER