Türk Yurdu

Sizi Milyoner Yapacak 10 Altın Kural

Sizi Milyoner Yapacak 10 Altın Kural
Son Güncellenme Tarihi:17 Ocak 2017 - 22:44 - 3857 kez görüntülendi.

1- Yatırım yapmak için biriktirin!
Para, parayı getirir! Elinize geçen bütün parayı rüya gibi bir tatile veya yeni bir arabaya harcamak yerine biriktirin. Birikimlerinizi yeni bir iş kurmak için veya yüksek gelir getirecek bir gayrimenkul için harcayın.

2-Yatırım için en doğru yolu bulun
Birikimlerinizi nasıl ve nerede değerlendireceğiniz çok önemlidir. Başarılı bir yatırım uzun vadede amaçlarınıza ulaşmak için en temel unsurdur. Yatırım yapacağınız sektörü çok iyi araştırmalı ve sürekli olarak takip etmelisiniz. Böylece doğru zamanda doğru yere yatırım yaparak birikiminizi kolayca çoğaltabillirsiniz.

3- Çeşitlilik

Asla tek bir ata oynamayın. Paranızı farklı yatırımlara dağıtın ve en kazançlısına yüklenin.

4- Olmadığınız kişi gibi görünmeye çalışmayın
Bütçenize göre harcayın, ödeyemeyeceğiniz yüklerin altına girip gücünüzün yetmediği harcamalar yapmayın. Yüksek limitli kredi kartlarınızın limitlerini düşürün. Daha çok nakit kullanın. Asla borç almayın ve bir borcu başka bir borçla kapatmayın. Her hafta sonu pahalı restorantlarda para harcamak yerine, arkadaşlarınızla evde daha ekonomik eğlenceler düzenleyin ve harcamadığınız parayı biriktirin.

5- Kendinizi Yatırım Dünyası için eğitin

Eğer doğru ve karlı yatırımlar yapmak istiyorsanız piyasayı çok iyi takip edebileceğiniz yollar bulun. İlgi duyduğunuz sektörleri araştırın. Eğitimlere katılın, kitaplar okuyun, İnternet üzerinden okumalar yapın, sektörün başarılı isimlerini yakından takip edin. Piyasayı iyi bilen ve takip eden kişilerle dostluklar kurarak tecrübelerinden yararlanın.

6- Para ile ilgili düşünce yapınızı değiştirin
Sürekli zengin insanlara özenerek şu an bulunduğunuz durumu daha güç hale getirmeyin. Herkesin bilyoner olamayacağını unutmayın. Paraya karşı bakış açınızı değiştirin. Elinizdekilerle mutlu olmayı öğrenin.

7- Kendinize hedefler belirleyin

Hedef belirlemenin başarıya ulaşma yolunda çok önemli bir faktör olduğunu unutmayın. Hedefinizi belirledikten sonra her gün düzenli olarak çalışmalarınıza devam edin. Her şeyin bir anda olmasını beklemeyin. Küçük ve sağlam adımlarla ilerleyerek hedeflerinize ulaşacaksınız. Sabırlı ve sistemli çalışmanız yeterli.

8- Çalışkan ve başarılı insanların arasında bulunun
Boş hayaller kuran, tutarsız ve tembel kişilerden kaçının. Zeki, sistemli ve başarılı kişilerle birlikte olun ve tecrübelerinden faydalanın. Böyle kişiler sonraki adımınıza karar verirken size ilham olacaklardır!

9- Kendinizi zengin olarak hayal edin
Eğer bir şeyi yeterince isterseniz, bilinçaltınız isteğinize ulaşmanız için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirme konusunda daha uyanık olmanız konusunda sizi uyaracaktır. Günde 5 dakika zengin olduğunuzu hayal edin. Almak istediklerinizi düşünün, gitmek istediğiniz yerleri ve yapmak istediklerinizi belirleyin.

10- Yaşınızın hiçbir öneminin olmadığını hatırlayın!
Maalesef bir çok ülkede orta yaşlı kişiler tecrübelerine rağmen iyi işleri daha gençlere kaptırır. Ama unutmayın, zengin olmanın belirlenmiş bir yaşı yoktur! Önemli olan kendini iyi tanımak, kararlı olmak ve çok çalışmaktır!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER