Türk Yurdu

Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi! Atamalar Yapılacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul’a mahsus atamalar yapacaklarını bildirdi.

Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi! Atamalar Yapılacak
Son Güncellenme Tarihi:06 Mayıs 2017 - 23:00 - 2511 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul’a mahsus atamalar yapacaklarını bildirdi.

İstanbul İl Sağlık Değerlendirme Toplantısı öncesinde gazetecilere açıklamalar bulunan Sağlık Bakanı “Sadece İstanbul’da açık pozisyonları oluşturacağız. Bizde puanlara göre bu nakiller yapılır. Bu puanlarla İstanbul’daki doktor ve diğer sağlık personeli ihtiyacını daha hızlı bir biçimde inşallah kapatacağız.” dedi.

İstanbul ve birkaç ilin sağlık hizmetleri açısından farklılık arz ettiğini belirten Akdağ, İstanbul’un doktor ve personel açığını kapatmak için yeni bir çalışma başlatacaklarını vurguladı.

Akdağ şunları kaydetti:

“Çalışan doktorların, uzman doktorların önemli bir çoğunluğu özel sektörde çalışıyor. Dolayısıyla İstanbul’da hala kamu sağlık hizmetlerini kuvvetlendirmeye ihtiyacımız var. Önümüzdeki dönemde bunu yapacağız. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde İstanbul’a özel nakil kuraları yapacağız. İstanbul’a nakil kuraları yaptığımızda -bunlara dönem tayinleri diyoruz- bu yer değiştirmeler daha çok ülkenin sosyoekonomik göstergeleri açısından daha az gelişmiş bölgelerinden gelişmiş bölgelerine oluyor. Bu atamaları yaptığımız tarihlerde İstanbul’a atama için yer açsak da pek tercih edilmiyor. Muhtemelen yaşam şartlarının İstanbul’da daha zor olduğundan dolayı. Muğla, Aydın, Bursa, Eskişehir’e gitme arzusu daha fazla oluyor. Dolayısıyla sadece İstanbul’a mahsus atamalar yapacağız. Sadece İstanbul’da açık pozisyonları oluşturacağız. Bizde puanlara göre bu nakiller yapılır. Bu puanlarla İstanbul’daki doktor ve diğer sağlık personeli ihtiyacını daha hızlı bir biçimde inşallah kapatacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER