Türk Yurdu

Ripple daha ne kadar yükselir? 26 Aralık 2017 Ripple son durumu nedir?

Hızlı yükselişe geçen Ripple daha ne kadar yükselir? Ripple balon mu? Ripple çöp olarak tabir edilen shitcoin mi? Ripple ne kadar olur? 26 Aralık 2017 Ripple ne kadar yükseldi? Ripple ile alakalı son gelişmeler.

Ripple daha ne kadar yükselir? 26 Aralık 2017 Ripple son durumu nedir?
Son Güncellenme Tarihi:26 Aralık 2017 - 9:26 - 1308 kez görüntülendi.

Kripto para birimi olan Bitcoin’in inanılmaz yükselişi, **tabir-i caizse ayakkabı boyacısının bile konuşuyor olması, kripto para borsasına ilgiyi arttırdı.

Çok yeni olmayan para birimi Ripple artan ilgiyle yükselen yıldızlardan biri oldu. 2018 yılı için konuşulan 4 coin arasında adı geçmektedir.

Peki Ripple (XRP) Bitcoin kadar popüler olabilir mi? Ya da bitcoin’in çıktığı seviyelere çıkabilir mi? Açıkçası borsa ya da forex mantığı ile bu işe girişenler açısından bakıldığında bu pek mümkün görülmüyor. Ancak şunu söylemeliyiz ki o şekilde düşünen pek çok kişi Ripple henüz 0.2cent değerindeyken asla 1 doları da göremeyeceğini söylüyorlardı.

Ripple’ı Değerli Kılan Nedir?

Ripple’ı değerli kılan en büyük özellik teknolojisi. Ripple teknolojisi sayesinde çok hızlı para transferini sağlıyor ve bunu çok ucuz komisyonlar ile gerçekleştiriyor. Ripple şirketinin en büyük tutkusu bankalar arası para transferine yarayan Swift yerine geçmek. Tabii Ripple bir şirket.. Ripplenet swift kod yerine geçmek isteyen teknolojidir XRP ise Ripple şirketine ait kripto paradır.

Bazı analizlere göre Ripple şirketinin Ripplenet sayesinde değer kazanması XRP’yi de değerlendirecektir. Bazılarına göre ise XRP zaten Ripplenet teknolojisini kullandığından ayrı bir kulvarda ilerleseler bile çok değerlenecektir. Ripple şirketi aynı zamanda bankalara şunuda sunuyor. Eğer siz Ripplenet ile para transferi yaparsanız komisyon tutarı 10 birimdir. XRP kullanırsanız komisyon tutarı 5 birimdir. Yani XRP kullanımında çok yüksek indirim imkanları da sağlıyor.

Ripple Ne Kadar Olur?

Kripto paralar içerisinde inanılmaz bir savaş söz konusu… Bir kripto paranın ne kadar olacağını kestirmek inanın öyle kolay bir olay değil. Bunu söyleyenler de tahminde bulunuyorlar. Bitcoinde mesela… Binlerce kişi bitcoin balon daha fazla yükselmez derken bazıları da bitcoin yükselişi engellenemez edasıyla 2017 yıl sonunda 20bin doları göreceğini iddia etti ve iddialarında haklı çıktılar.

Şu an Ripple için de aynı durum söz konusu. 2018 yılının sonunda 100 doları görecek diyenler de var, ancak Ripple o kadar yükselemez diyenlerde. Kimin tahminin tutacağı konusunda kafa yormaktansa en güzeli verilere bakıp kendiniz karar vermeniz olacaktır.

Not: Ripple’ın o kadar yükselemeyeceğini söyleyenler 5-6ay önce Ripple’ın 1 doları göremeyeceğini de söylüyordu ancak Ripple şu an 1 doların üstüne çıkmış durumda. Yeni borsalara girmesiyle Ripple fiyatının biraz daha artacağı söz konusu. Ancak 100 dolar mı olur, 5 mi yoksa 10 dolar mı? Bunları söylemek için çılgın olmak gerekiyor.

26 Aralık 2017 Ripple’ın Son Durumu Nedir?

Ripple 11 Aralık 2017 tarihinde 23 cent civarında işlem görüyordu. Daha sonra hızlı bir yükselişe geçti. Aralık ayında Ripple ile alakalı tahmin yapan analizciler Ripple’in yıl sonunda 40 cent civarlarına çıkacağını ve kısa vadede karlı bir yatırım olabileceğini söyledir. Peki Yanıldıkları nokta neydi? Ripple’in kısa vadeli olarak yatırım yapılacak bir para birimi olduğunu söylemeri yanıldıkları noktaydı. 26 Aralık 2017 tarihiyle beraber ripple 1.17 Dolar seviyesinde bulunmaktadır. Son bir haftadır Bitcoin’in ve diğer kripto paraların düşmesiyle düşüş yaşamamış, 1 dolar bandında kendine sağlam bir yer bulmuştur.

Bu yazıda yazan bilgilerin hiç biri yatırım tavsiyesi değildir. Kripto Paraların kısa zamanlı oynanan paralar olmasından ziyade uygun fiyatlardan alınıp uzun zaman beklenmesi gereken paralar olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncem de kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

** Yukarıda belirttiğimiz Bitcoin’i ayakkabı boyacısının bile alması konusu Rockefeller için anlatılan bir hikayeye dayanmaktadır.

Anlatılana göre, işte bu Rockefeller, “Büyük buhran” olarak isimlendirilen 1929 krizinden hiç etkilenmemiş. Sonrasında sormuşlar: “Nasıl hiç zarar görmediniz?” diye. Anlatmış: “Bir gün ayakkabımı boyatıyordum. Ayakkabı boyacısı bana hangi hisse senedinin iyi olduğunu sordu. Bir süre sohbet ettik. Anlaşıldı ki, ayakkabı boyacısı borsaya yatırım yapacaktı. Ben de işim bitince gidip elimdeki hisseleri sattım. Eğer borsa ayakkabı boyacısına kadar düşmüşse, mutlaka çakılacaktı. Ve haklı çıktım.”

Kripto paralara yatırım yapmayı düşünüyorsanız birilerinin sizleri yönlendirmesinden ziyade kendiniz yatırım yapmayı düşündüğünüz birim ile alakalı araştırmanızı yapıp yatırım yapmanız sizin için en iyisi olacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER