Türk Yurdu

Reina’da Yaşanan Terör Saldırısına Yayın Yasağı Geldi!

İstanbul, Beşiktaş Ortaköy’deki gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı sonrasında yayın yasağının geldiği bildirildi. Reina’da yaşanan terör saldırısına yayın yasağı geldiği RTÜK tarafından gerçekleştirilen resmi açıklamayla duyuruldu.

Reina’da Yaşanan Terör Saldırısına Yayın Yasağı Geldi!
Son Güncellenme Tarihi:01 Ocak 2017 - 4:15 - 594 kez görüntülendi.

İstanbul, Beşiktaş Ortaköy’deki gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı sonrasında yayın yasağının geldiği bildirildi. Reina’da yaşanan terör saldırısına yayın yasağı geldiği RTÜK tarafından gerçekleştirilen resmi açıklamayla duyuruldu.

İstanbul ilinin en gözde gece kulüplerinden biri olan Reina’da meydana gelen terör saldırısı herkesin içine büyük bir ateş düşürdü. 2017’ye umutla bakan bütün herkes, bu senenin ilk gününde yine hüzne boğuldu. Yaşanan terör saldırısıyla alakalı olarak RTÜK’ten bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Reina’da yaşanan olay için yayın yasağının getirildiği açıklandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) tarafından gerçekleştirilen resmi yazılı açıklamada, 15/02/2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 7’nci maddesinde “milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda” geçici yayın yasağı getirilebileceğinin öngörüldüğü belirtilerek, “01/01/2017 tarihinde İstanbul ilinde meydana gelen silahlı saldırının da anılan hüküm çerçevesinde olduğu değerlendirildiğinden söz konusu olayla ilgili, geçici yayın yasağı getirilmesi uygun görülmüştür.” ifadeleri kullanıldı.

Gerçekleştirilen açıklamada şunlar yer aldı:

“Medya hizmet sağlayıcıları tarafından; anılan saldırıya ilişkin olarak yapılacak yayınlarda 6112 sayılı Kanunda ve diğer kanunlarda sayılan yayın ilkelerine uyulması, toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlardan kaçınılması ve bu çerçevede; saldırıya ilişkin olarak, saldırı sonrası olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa saldırı sonucu yaralanan ya da hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öğe ve benzeri unsurlara ve bunlarla ilgili abartılı anlatımlara,
olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmemesi için, resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilere, bu kişilerin bulundukları yerlere, kullandıkları araçlar ve benzeri diğer hususlar yayınlarda kesinlikle yer verilmemesini içermektedir. Tüm medya hizmet sağlayıcıların dikkatine sunulur.” ifadeleri kullanıldı.

Böylelikle bu olay hakkında hiçbir şekilde televizyonlarda yayın veya haber yapılamayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Bedriye ;

    Herşeye yayın yasağı getirin zaten.. her şeye getirilsin. İşlerine gelen haberler yayınlanıp işlerine gelmeyen haberler yayımlanmıyor.. nerede kaldı bunun haber oluşu.. haber denilen şey Gazete, televizyon, radyo gibi kitle iletişim alanlarıyla yayılır.. sizin yaptığınız milleti uyutmak!!!!…

    1 Ocak 2017 07:44