Türk Yurdu

Referandum Öncesi Eylem Hazırlığı Yapan DEAŞ’a Operasyon

İstanbul’da Referandum Öncesi eylem hazırlığı içinde olan DEAŞ’a operasyon düzenlendi. Operasyobda 11 kişi gözaltına alındı.

Referandum Öncesi Eylem Hazırlığı Yapan DEAŞ’a Operasyon
Son Güncellenme Tarihi:14 Nisan 2017 - 23:07 - 381 kez görüntülendi.

İstanbul’da Referandum öncesi eylem hazırlığı içinde olan DEAŞ’a operasyon düzenlendi. Operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

DEAŞ’a yönelik son 1 haftada Beyoğlu, Bahçelievler, Beykoz, Kağıthane ve Kadıköy’de yapılan operasyonlarda 2’si Suriye uyruklu, 1’i Tacikistan uyruklu toplam 11 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin referandum öncesi sansasyonel eylem hazırlığında olduğu iddia edildi.

İstanbul’da son bir hafta içinde terör örgütü DEAŞ’a yönelik yapılan operasyonlarda referandum öncesi eylem hazırlığında olduğu öğrenilen toplam 11 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, terör örgütü DEAŞ’ın 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi sansasyonel eylem hazırlığında oldukları istihbaratı üzerine son 1 haftada yaptığı operasyonlarda toplam 11 kişi gözaltına alındı.

Ekiplerin dün gece Kağıthane ve Kadıköy’de 5 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Bu operasyonda eylem hazırlığında olduğu öne sürülen 4 kişi gözaltına alınırken Yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER