Türk Yurdu

Recep Tayyip Erdoğan Bugün Ak Partiye Yeniden Üye oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ak Parti Genel Merkezi’ndeki törenle kurucusu olduğu ve beşinci çocuğum dediği partisine yeniden üye olacak.

Recep Tayyip Erdoğan Bugün Ak Partiye Yeniden Üye oluyor
Son Güncellenme Tarihi:02 Mayıs 2017 - 12:53 - 357 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ak Parti Genel Merkezi’ndeki törenle kurucusu olduğu ve beşinci çocuğum dediği partisine yeniden üye olacak.

Erdoğan 21 Mayıs’taki olağanüstü büyük kongrede de Ak Parti’nin genel başkanlık görevine dönecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Ağustos 2014 günü ayrıldığı partisine 979 günün ardından bugün yeniden dönüyor. Referandumda kabul edilen Anayasa değişikliğinin tanıdığı imkan çerçevesinde Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşecek törenle “partili” olacak Erdoğan, 21 Mayıs’taki olağanüstü kongreyle ise Genel Başkanlık görevine de geri dönecek.

Başbakan Binali Yıldırım, ilk olarak genel başkan yardımcıları ve grup başkan vekillerinin yer aldığı MYK’yı topladı. Saat 10.40’da başlayan MYK 3 saat sürdü. Ardından da MKYK toplantısına geçildi. MKYK toplantısında da hem olağanüstü kongre hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partiye yeniden üyeliği için karar alındı. Alınan kararları Ak Parti Sözcüsü Yasin Aktay açıkladı.

Aktay, Açıklamasında “Sayın Başbakan’ımızın daha önce yapmış olduğu davete icabeten Sayın Cumhurbaşkanı’mızın partimizle ilişkisinin, üyeliğinin ihya edilmesine dair MKYK’nın bütün üyeleri bu kararı oy birliğiyle onayladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın partimizin genel merkezinde düzenlenecek olan toplantıyla üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz. Genel Merkez’de düzenlenecek törene kurucu üyelerimiz, MKYK üyeleri, milletvekilleri, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, MYK üyeleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden misafir katılacak” ifadelerine yer verdi.

MKYK toplantısında, 21 Mayıs günü gerçekleştirileceği duyurulan olağanüstü kongreye ilişkin kararın onaylandığını açıklayan Aktay, “21 Mayıs’ta üçüncü olağanüstü kongreye gitme kararı alındı. Gerekli hazırlıklar için de düğmeye basıldı. Önümüzdeki 21 Mayıs’ta olağanüstü kongre olacak ve bu kongrede Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, Sayın Başbakan’ımızın davetiyle oluşuyor bu olağanüstü kongre. Bu kongrede de bir seçim yapılması ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, partimizin genel başkanlığa seçilmesini öngörüyoruz. Karar genel başkanımızın çağrısı üzerine alındı. MKYK’nın onayıyla 21 Mayıs günü hem genel başkan seçimi hem MKY ve bütün yönetim kademesinin seçimini içeren bir seçim yapılmış olacak. AK Parti’nin alt kattaki salonunda gerçekleşecek. Bir balkon konuşması değil; ama Sayın Cumhurbaşkanımızın bir hitabını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER