Türk Yurdu

PKK’nın 3 Elebaşı Kıstırıldı

PKK’ya yönelik Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde süren operasyonda örgütün üç elebaşısının bölgede kıstırıldığı öğrenildi.

PKK’nın 3 Elebaşı Kıstırıldı
Son Güncellenme Tarihi:25 Nisan 2017 - 11:43 - 237 kez görüntülendi.

PKK’ya yönelik Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde süren operasyonda örgütün üç elebaşısının bölgede kıstırıldığı öğrenildi.

Şırnak kırsalında, PKK’nın bölge sorumlusu dedikleri 3 teröristin bulunduğu belirlendi.

Gazete Habertürk’ün haberine göre; çatışmaların Bestler- Dereler’de yoğunlaşması tesadüf değil. Terörist hareketliliğine ilişkin kızılötesi görüntü alınması üzerine operasyon başladı. Irak’ın kuzeyinden gelip Kasrik Boğazı ile Şenoba güzergâhlarını kullanan terörist grupları, Bestler-Dereler’de buluşup dinlenerek, ikmal sağladıktan sonra farklı noktalara dağılıyordu. Sıcak temasın sağlandığı ve teröristlerin ağır kayıp verdikleri iki grup, geçiş güvenliğini sağlayan öncü gruplardı.

Şırnak kırsalında, PKK’nın bölge sorumlusu dedikleri 3 teröristin bulunduğu belirlendi. Bunlardan biri sözde Botan sorumlusu İskan Akyüz. Bir mağarada kıstırılıp öldürülen teröristin Akyüz’ün doktoru olduğu tespit edildi. İskan Akyüz’ün cesedine ise ulaşılamadı. Akyüz’ün bombardıman sırasında parçalanmış olabileceği üzerinde duruluyor.

Habere göre Üst düzey yetkili tarafından yapılan açıklamada “Cesedi parçalandı, bu yüzden ulaşamadık. 2-3 güne akıbeti belli olur. Bu terörist konuşmadan duramaz, telsiz kestirmelerinden sonuç çıkar” dedi. Güvenlik güçlerinin sahada karış karış aradığı bir diğer isim, Ankara Merasim Sokak ve Kayseri saldırılarının talimatını veren ‘Porsipi’ kod adlı terörist. Bunun da bölgede çembere alındığı vurgulandı. PKK’nın en yaşlı mensubu olan sözde Diyarbakır sorumlusu ‘Porsipi’, yıllardır dağlarda talimatlar verdi. ‘Murat’ kod adlı üçüncü terörist de bölgede. Yetkililer de sahadaki güvenlik güçleri de, Üçünü de alacağız” dendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER