Türk Yurdu

PKK Sınıra Tünel Mi Kazıyor?

Terör Örgütü PKK’nın Türkiye sınırına tünel kazdığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

PKK Sınıra Tünel Mi Kazıyor?
Son Güncellenme Tarihi:02 Nisan 2017 - 1:08 - 364 kez görüntülendi.

Terör Örgütü PKK’nın Türkiye sınırına tünel kazdığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

AA’nın haberine göre Zaho Emniyet Müdürü Şıvan Sındi, Türkiye sınırına yakın Zaho ilçesinde PKK’ya ait çok sayıda sığınak şeklinde tünellerin bulunduğunu açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

“PKK, Türkiye ve Kürdistan Bölgesi sınırı üzerindeki bölgelerde yaklaşık 50 tünel kazmış. PKK’nın tünelleri daha çok sığınak şeklinde olup patlayıcı madde deposu olarak kullanıyor.”

İddialı açıklamalarda bulunan Zaho Emniyet Müdürü Şıvan Sındi PKK’nın açtığı tünelleri daha çok patlayıcı madde deposu olarak kullanıldığına dikkati çekti.

Zaho’ya bağlı dağlık bölgede yer alan Kesrok ve Mergeşiş köyü arasındaki yol üzerinde büyük bir patlamanın meydana geldiğini ifade eden Sındi, “Patlama, PKK üyeleri tarafından gerçekleştirildi.” dedi.

Patlamanın meydana geldiği yerde daha önce bir tünelin ortaya çıktığına işaret eden Sındi, “PKK daha önce bu bölgede bir tünele çok sayıda patlayıcı madde yerleştirmişti.” ifadelerini kullandı.

PKK’nın sığınak şeklinde kullandığı tünellerin sivilleri tedirgin etmeye başladığını vurgulayan Sındi, PKK’nın özellikle köylüler üzerindeki baskısının her geçen gün arttığını dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER