Türk Yurdu

Paris’te Patlama! Onlarca Yaralı Var

Fransa’nın başkenti Paris’te büyük bir patlama meydana geldi. Terör bağlantısının olmadığının vurgulandığı patlama da 20 kişinin yaralandığı açıklandı.

Paris’te Patlama! Onlarca Yaralı Var
Son Güncellenme Tarihi:02 Nisan 2017 - 0:44 - 401 kez görüntülendi.

Fransa’nın başkenti Paris’te büyük bir patlama meydana geldi. Terör bağlantısının olmadığının vurgulandığı patlamada 20 kişinin yaralandığı açıklandı.

Fransa’nın başkenti Paris yakınlarındaki Villepinte banliyösünde düzenlenen geleneksel karnaval sırasında meydana gelen patlamada 5’i ağır 20 kişi yaralandı ve yaralananların bir çoğunun çocuk.

Başkent Paris’teki patlamanın, karnavalın ağaç ve samandan yapılmış olan sembol dev adam “Bay Karnaval’ın” yakılması esnasında meydana geldiği açıklanırken, ppatlama sonrası alev alan dev adamın etrafında bulunan çoğu çocuk çok sayıda kişi yaralandığı belirtildi.

Çok sayıda polis ve jandarmanın patlama alanına sevk edildiği olayda, güvenlik güçlerinin müdahalesiyle bölge boşaltılırken, karnaval alanına patlamanın terör saldırısı olmadığı açıklandı.

Yetkililer, ağaç ve samandan dev adamın kolay tutuşturulması için kullanılan bir yanıcı maddenin aniden alev almış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı olayda, dev adamı yakmaya çalışan kişinin ve şehrin belediye başkan yardımcısının da yaralılar arasında olduğu açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER