Türk Yurdu

Mısır’da Ard Arda Patlama! Onlarca Ölü Var!

İki şehirde kiliseler terör saldırısı uğradı. 43 ölü, 119’den fazla yaralı.

Mısır’da Ard Arda Patlama! Onlarca Ölü Var!
Son Güncellenme Tarihi:09 Nisan 2017 - 23:20 - 284 kez görüntülendi.

İki şehirde kiliseler terör saldırısı uğradı. 43 ölü, 119’den fazla yaralı.

Mısır’ın Tanta ve İskenderiye illerinde bombalı saldırılar düzenlendi. Ölenlerin sayısının 43, yaralananların sayısının ise 119’a yükseldiği açıklandı.

Mısır Devlet Televizyonu haberine göre İskenderiye’de kilise saldırısı canlı bomba tarafından gerçekleştirildi.

Mısır’ın başkenti Kahire’nin 94 kilometre kuzeyinde, Nil Deltası’nda bulunan Tanta kentindeki bir kilisenin içinde patlama meydana geldi. Patlamada ölü sayısı 27’ye yükselirken, 78 kişi yaralandığı öğrenildi. Bu saldırısının ardından polis merkezi yakınında ikinci bir patlama daha meydana geldi. İskenderiye’de St. Mark Kilisesi yakınlarındaki ikinci patlamada ise yaralananların sayısı 16’ya, yaralananların sayısı ise 41’e yükseldi.

DAEŞ’in üstlendiği saldırı hristiyanlar için kutsal sayılan Hz. İsa’nın Kudüs’e girişini kutladığı bayram gününde gerçekleştirildi. Patlamada, intihar saldırısı olasılığı üzerinde duruluyor.

Mısır Devlet Televizyonu ; Başbakan Şerif İsmail’in olayla ilgili bilgi almak için İçişleri Bakanı Mecdi Abdulgaffar ile telefonda görüştüğünü bildirdi. Başbakan İsmail yaptığı açıklamada olayı “açık bir terör eylemi” olarak nitelendirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER