Türk Yurdu

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan Çarpıcı Açıklamalar

Referandum sonrası NATO’dan Türkiye’ye baskı yapıldığı iddiasına Milli Savunma Bakanı Işık cevap verdi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan Çarpıcı Açıklamalar
Son Güncellenme Tarihi:22 Nisan 2017 - 12:17 - 320 kez görüntülendi.

Referandum sonrası NATO’dan Türkiye’ye baskı yapıldığı iddiasına Milli Savunma Bakanı Işık cevap verdi.

Işık, “Böyle bir şey sözkonusu değil. NATO’nun, Türkiye’nin iç meselelerini gündem maddesi yapma şansı da yetkisi de hakkı da yoktur. Bu bir algı operasyonudur” şeklindeki sözleri ile iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ‘Milli Savunma Üniversitesi 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Askeri Öğrenci Alımı’ tanıtım toplantısı sonrası, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Işık’a, referandumda milletin ‘Evet’ kararı vermesinin ardından ‘birtakım çevrelerin çağrıları sonucu’ NATO’nun Türkiye’ye baskı yapacağı dedikoduları soruldu. Işık “NATO’da böyle bir durum da yok, böyle bir niyet de yok” dedi.

“Sanki Türkiye diktatörlüğe, otoriter bir yönetime gidiyormuş gibi bir algı oluşturuluyor. Bu gayretin kesinlikle bir temeli yok.” diyen Bakan Işık sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye hiçbir dönemde diktatörlüğe ve otoriterliğe prim vermedi. NATO’da böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını ifade etmek isterim. NATO’nun, Türkiye en büyük ikinci ordusuna sahip çok önemli bir üyesidir. Bu noktada Türkiye’nin kendi iç meselelerini NATO’nun bir gündem maddesi yapma şansı da, yetkisi de, hakkı da yoktur. Bu bir algı operasyonudur, dikkatli olmak durumundayız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER