Türk Yurdu

Merkel Yine Türkiye’yi Hedef Aldı

Almanya Başbakanı Merkel partisinin Federal Meclis‘teki toplantısında AB’nin Türkiye’deki referandum sonucuna tek ses halinde tepki vermesi gerektiğini ifade etti.

Merkel Yine Türkiye’yi Hedef Aldı
Son Güncellenme Tarihi:26 Nisan 2017 - 12:46 - 286 kez görüntülendi.

Almanya Başbakanı Merkel, partisinin Federal Meclis‘teki toplantısında AB’nin Türkiye’deki referandum sonucuna tek ses halinde tepki vermesi gerektiğini ifade etti.

Alman Haber Ajansı’nın (dpa), Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin Federal Meclis’teki oturumuna katılan siyasetçilerden aldığı bilgiye göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel toplantıda Türkiye’deki referandum sonuçları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Haberde, Merkel’in AB’nin Türkiye konusunda mantıklı bir sonuca varması için kendisine zaman tanıması gerektiği görüşünü dile getirdi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nden (AKPM) gözlemciler, Türkiye’deki referandumun yasal standartlara uygun olmadığı kuşkusunu taşıyor.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schäfer AGİT’in raporuyla ilgili olarak, yaptığı açıklamada
“Biz değerlendirmeleri dürüstçe araştırılmış, itinalı gözlemlenmiş buluyoruz. Bu nedenle de söylediklerini ciddiye alıyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER