Türk Yurdu

Liposuction Operasyonlarında Kullanılan Teknikler

Liposuction Operasyonlarında Kullanılan Teknikler
Son Güncellenme Tarihi:12 Mart 2018 - 11:36 - 522 kez görüntülendi.

Kişilerin vücudunda bulunan fazla yağları almak için yapılan işlemlerden biri olan liposuction operasyonları burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi birden fazla teknik yardımı ile yapılmaktadır. Liposuction işlemlerinde kullanılan bu tekniklerin her birinin birbirlerine göre artı ve eksileri bulunmaktadır.

Tümesan Teknik

Bu teknik kullanılırken anestezik ilaçlar ve serum karıştırılarak hastada yağ alınacak bölgeye enjekte edilmektedir. Bu sayede liposuction yapılacak olan bölgede uyuşma elde edilir. Bu liposuction tekniğinde hastalara çoğunlukla genel anestezi uygulanmaktadır. İşlem sırasında kullanılan kanüller operasyon yapılan bölgenin yağ dokusunda küçük delikler açar. Kanüller yağ dokusunu emerken çevrede ki yağ hücrelerini de tahrip eder. Bu nedenle hastada gerektiğinden fazla yağ alımı yapılamamalıdır.

Ultrasonik Liposuction

Son dönemlerde fazlasıyla ilgi gören Ultrasonik liposuction hastaların sert bölgelerinde oldukça faydalı olmaktadır. Ayrıca bu teknik ile tedavi uygulanırken daha az güç harcanır. Bu yöntemi kullanan bazı doktorlar yöntemin daha düzgün vücut hattı oluşturduğunu iddia etmektedir. Yöntemin bazı sakıncaları olduğu için yaygınlaşması engellenmektedir.

Lazer Yardımlı Liposuction

Lazer lipoliz adı verilmiş olan bu yöntem genellikle Tümesan liposuction yöntemi ile kullanılmaktadır. Bu yöntem daha çok vücudunun birkaç bölgesinde az veya orta dereceli yağ birikimi olan hastalar da tercih edilmektedir. Bu yöntem de saç ekimi işlemlerinde de olduğu gibi doktorlar lazer ışınlarından faydalanmaktadır.

Vakum Yardımlı Liposuction

Bu teknikle yapılan işlemlerde çapı küçük olan bir tüp kullanılmaktadır. Doktor yağ olan bölge içerisinde ve dışında yavaş, yumuşak bir şekilde tüpü hareket ettirerek yağın emilmesini sağlar.

Güç Yardımlı Liposuction

Kullanılan teknik vakum yardımlı liposuction yöntemine benzese de bu teknik de bir makineden yardım alınmaktadır. Makine kanüllerin yağlı olan bölgeye ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Kaynak: FBM Liposuction

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER