Türk Yurdu

Kılıçdaroğlu Noel Mesajı Yayımladı

CHP Genel lideri Kemal Kılıçdaroğlu Noel Yortusu mesajı yayımladı.

Kılıçdaroğlu Noel Mesajı Yayımladı
Son Güncellenme Tarihi:24 Aralık 2016 - 19:40 - 781 kez görüntülendi.

CHP Genel lideri Kemal Kılıçdaroğlu Noel Yortusu mesajı yayımladı.

AA’nın haberine göre, “Dostluk, sevgi, karşılıklı saygı ve güven hisleriyle birlikte yaşama irademiz güçlüdür.” değerlendirmesinde bulunan Kılıçdaroğlu, yayımladığı mesajında özü, barış ve kardeşlik olan semavi dinlerin vatanı Ortadoğu coğrafyasına bugün kan ve barut kokusunun hakim olduğuna dikkati çekti.

CHP lideri, bu coğrafyanın yanı başında yer alan Türkiye’nin yaşadığı tüm acılara rağmen, barışa sahip çıkmaya çalıştığını ifade ederek, tarih boyunca birçok farklı inanca ev sahipliği yapan Anadolu’nun, engin bir hoşgörünün, farklılıkları zenginlik kabul eden bir anlayışın sembolü olduğunu söyledi ve şu ifadelere yer verdi

“Tarihte yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen, Cumhuriyetin bu büyük ülküsünü sahiplenen halkımızın kalbinde ayrımcılık, ırkçılık düşünceleri asla zemin bulmamıştır. Dostluk, sevgi, karşılıklı saygı ve güven hisleriyle birlikte yaşama irademiz güçlüdür. Çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkma hedefi ancak böyle çoğulcu bir demokratik anlayışın hakim kılınmasıyla mümkündür. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Yortularını kutluyor, sevgi ve kardeşliği temsil eden Noel Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER