Türk Yurdu

Kılıçdaroğlu Dokunulmazlığın Kaldırılmasına Destek Verdi

Hükümet ile muhalefet arasında Milletvekili dokunulmazlıkları kaldırılması tartışmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun çağrısı sonrası Kılıçdaroğlu’ndan destek geldi.

Kılıçdaroğlu Dokunulmazlığın Kaldırılmasına Destek Verdi
Son Güncellenme Tarihi:18 Mart 2016 - 18:22 - 995 kez görüntülendi.

Hükümet ile muhalefet arasında Milletvekili dokunulmazlıkları kaldırılması tartışmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun çağrısı sonrası Kılıçdaroğlu’ndan destek geldi.

Uzun yıllardır devam eden milletvekili dokunulmazlığı kaldırılsın tartışması son günlerde gündemin bir numaralı maddesi olmuş durumda. Son aylarda devam eden terör operasyonlarında öldürülen teröristlerin cenazesine katılan HDP’li vekillerin dokunulmazlığı ile başlayan tartışma büyüdü. Son olarak hükümet ve muhalefet partileri arasında bir atışmaya dönen tartışmada geçtiğimiz gün Başbakan Ahmet Davutoğlu tüm vekillerin dokunulmazlığı kaldırılsın çıkışı yapmıştı. Başbakan’ın bu çağrısı ardından Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da gelen çağrılara olumlu yaklaştığını belirtti.

BAŞBAKAN’IN DOKUNULMAZLIK KALDIRILSIN ÇAĞRISINA CEVAP GELDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından ortaya atılan “dokunulmazlıkların kaldırılması” düşüncesine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da destek geldi. Demokrasinin gerçekleşebilmesi için bedel ödemenin gerekli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu Parti Meclisi toplantısında detaylı bir şekilde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kürsü dokunulmazlığının ayrı bir tarafta tutulmasını savunan Kılıçdaroğlu, bunun dışındaki milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması fikrini benimsediğini söyledi.

KILIÇDAROĞLU MİLLETVEKİLİ DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASINI İSTİYOR

Dokunulmazlık dosyası istatistiğinde kendisinin zirvede olduğunu da bildiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, bu konuda söylediklerinden pişman olmayacağını ve geri adım da atmayacağını söyledi.

Parti Meclisi toplantısının sonunda bir bildiri de yayınlayan CHP Lideri, yayınlanan bildiride Ankara’da meydana gelen terör olaylarını şiddetli bir şekilde kınadığını kamuoyuna bildirdi. Siyasi iktidarın bir an önce gerekli tedbirleri alması gerektiğinin de altı çizildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER