Türk Yurdu

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Yaşanan Terör Saldırısı Hakkında Açıklama Yaptı!

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Bayraklı adliyesi önünde yaşanan hain terör saldırısıyla alakalı açıklama yaptı.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Yaşanan Terör Saldırısı Hakkında Açıklama Yaptı!
Son Güncellenme Tarihi:05 Ocak 2017 - 18:38 - 451 kez görüntülendi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Bayraklı adliyesi önünde yaşanan hain terör saldırısıyla alakalı açıklama yaptı.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Bayraklı Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısıyla alakalı olarak elde edilen verilere göre bu hain kanlı saldırıyı bölücü terör örgütü PKK’nın yaptığının değerlendirildiğini ifade etti.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız şu şekilde açıklama yaptı:

“Biraz önce şu anda bulunduğumuz Bayraklı Adliyesi önünden bir araç geçerken polis memurlarımızın durdurmak istemesi sonucu bir çatışma çıktı. Bu çatışmada, teröristlerin kaçma esnasında bombalı aracın patlatılarak ve bunun sonucunda da maalesef çıkan çatışma sonucunda bir polis memurumuz ve adliye memurumuz şehit oldu. Yaralı vatandaşlarımız var 5 tane. Durumları ciddi olan var. Tedavi görüyorlar. Tedavi görecek kardeşlerimize şifalar diliyoruz. Emniyet güçlerimizin dikkati ve çabaları sonucu çok az bir zaiyatla maalesef şehit olan kardeşimizin de çabaları dahil olmak üzere az zaiyatla atlatılmıştır. Yanlarında 2 kalaşnikof tüfek ile RPG 7, bu silaha ait 8 fişek ve 8 el bombası ele geçirilmiş. Tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bu hadise içimizi yakmıştır. Ulusal basın olarak bu hadiselerde sizin sağduyulu davranmanız ciddi anlamda önemli. Biraz önce bir araç daha tespit edildi. O da kontrollü bir şekilde patlatıldı.”

“Şu ana kadar elde olan veriler, PKK olarak değerlendirilmekte. Eyleme baktığımızda ve kişilerin kimlik tespitleriyle ilgili bakıldığında böyle bir değerlendirme yapıldı.”

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın bu açıklamaları büyük dikkat çekti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER