Türk Yurdu

İstanbul’da 1 Mayıs Alarmı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle İstanbul’da 30 bin polis görev yapıyor. Taksim ve çevresinde güvenlik önlemleri arttırıldı.

İstanbul’da 1 Mayıs Alarmı
Son Güncellenme Tarihi:01 Mayıs 2017 - 11:53 - 243 kez görüntülendi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle İstanbul’da 30 bin polis görev yapıyor. Taksim ve çevresinde güvenlik önlemleri arttırıldı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları güvenlik önlemleri kapsamında, Taksim Meydanı’nın etrafı demir bariyerlerle kapatılırken kutlamaların yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı çevresindeki bazı sokak ve caddeler, trafiğe kapalı olacak. Güvenlik önlemleri nedeni ile İstanbul genelinde 30 bin 101 emniyet mensubu görev yapıyor.

Taksim’e çıkan yollar polis ekipleri tarafından kontrole alındı. Çelik bariyerlerle kapatılan meydana kimse alınmıyor. TOMA’lar ve polis ekipleri ise meydandaki çeşitli noktalara konuşlandırıldı. Taksim Meydanı’na girmek isteyenler geri çevriliyor.

Taksim Meydanı’nda pankart açarak slogan atan iki kadın, polis tarafından gözaltına alındı. Taksim Meydanı’nda Gezi Parkı’nın olduğu bölgede pankart açan iki kadın slogan atmaya başladı. Yasa dışı bir örgütü lehinde slogana atan iki kadına çevredeki polis ekipleri müdahale etti. Pankartları ellerinden alınan kadınlar, gözaltına alınarak polis aracına götürüldü. Kadınların araca binmemek için uzun süre polislere direndiği görüldü.

Taksim meydanına girilmesine sadece HAK-İŞ’e izin verildi. HAK-İŞ üyesi bir grup Taksim Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bırakıp basın açıklaması yaptı.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği de bir açıklama yaptı. Valilik açıklamasında, “Vatandaşlarımızın günlük hayatının aksamaması için saat 05.00 itibarıyla sadece Osmanbey, Taksim ve Şişhane metro istasyonları kapalı kalacak; metro, bu istasyonlardan transit geçiş yapacaktır. Ayrıca Kabataş-Taksim füniküler hattı ve Karaköy-Tünel füniküler hattı ile Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskeleleri (Dentur ve Turyol iskeleleri dahil) hizmet vermeyecektir. İptal edilen seferler haricinde ilimizde toplu ulaşım vasıtaları hizmetlerine devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER