Türk Yurdu

İmam İsyan Etti!

Bodrum’da kilim ve halılar çalınan caminin imamı sosyal medya paylaşımıyla isyan etti.

İmam İsyan Etti!
Son Güncellenme Tarihi:22 Mayıs 2017 - 22:57 - 2264 kez görüntülendi.

Bodrum’da kilim ve halılar çalınan caminin imamı sosyal medya paylaşımıyla isyan etti.

Bodrum’da Halıları çalınan caminin 30 yıllık imamı Yüksel Kılınçaslan, güvenlik kameralarına yansıyan hırsızlığı sosyal medya hesabından paylaştı.

Eskiçeşme Mahallesi’ndeki Tepecik Camii’nin imamı Yüksel Kılınçaslan, bu sabah geldiği camide, dış bölüme serilerek kullanılan kilim ve halıların çalındığını gördü. İmam Kılınçaslan, güvenlik kameralarını izlediğinde iki kişinin gece yarısı gelerek caminin önündeki kilim ve halıları çaldığını gördü. Konudan haberdar edilen polis, hırsızların kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak hırsızları ifşa eden Kılınçaslan, “Tarihi camimizde, geceleri mağdur olmadan ibadetlerini yapsınlar diye camimizin girişine döşemiş olduğumuz halının başına gelenlere bakın görün ibret alın. Belki bunu basit görenler olabilir ama insanların ibadet etmesi için döşenen bu halıya tenezzül eden bu zibidileri teşhir edip, daha olabilecek büyük hırsızlıkları önleme amacıyla sosyal medyaya duyurulur. Lütfen paylaşalım, prim vermeyelim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER