Türk Yurdu

İçişleri Bakanlığı Nufüs Müdürlüğü Bin 545 Memur Alacak

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü 1545 memur alımı yapacak. Peki Şartlar Neler? Nasıl Başvuruluyor?

İçişleri Bakanlığı Nufüs Müdürlüğü Bin 545 Memur Alacak
Son Güncellenme Tarihi:10 Mayıs 2017 - 18:32 - 367 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü 1545 memur alımı yapacak. Peki Şartlar Neler? Nasıl Başvuruluyor?

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü memur alımı için beklenen ilan yayımlandı. Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından geçtiğimiz ay içerisinde duyurulan İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü memur alımı başvurusu, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi aracılığıyla adayların erişimine açıldı. Türkiye genelinde birçok ilde görevlendirilecek olan İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü memur alımı için 22 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Ön Lisans ve Lisans mezunlarının başvurudan faydalanabileceğini duyuran bakanlık, illere göre personel alımı detaylarını adaylarla paylaştı.

İşte, İçişleri Bakanlığı 1545 memur alımı başvuru şartları:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1 sayılı tabloda dağılımı gösterilen toplam 1545 adet sözleşmeli “Büro Personeli” pozisyonlarına personel alımı yapılacaktır.

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,

2- En az önlisans mezunu olmak,

3-1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1982 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

4- 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak.

Müracaatlar ise şu şekilde olacak:

1- Müracaatlar; elektronik ortamdaki İş Talep Formu ile yapılacaktır. Posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

2- Adaylar; Bakanlığımızın (www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde yer alan; “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek 15-22 MAYIS 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER