Türk Yurdu

Hulusi Akar’dan Flaş Açıklamalar

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ‘Suriye’de yeni bir operasyon yapılacak mı?’ sorusunu cevaplandırdı.

Hulusi Akar’dan Flaş Açıklamalar
Son Güncellenme Tarihi:24 Nisan 2017 - 0:49 - 269 kez görüntülendi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ‘Suriye’de yeni bir operasyon yapılacak mı?’ sorusunu cevaplandırdı.

TBMM’nin açılışının 97. yıl dönümü nedeniyle TBMM Şeref Salonu’ndaki resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevaplayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ‘Suriye’de yeni bir operasyon yapılacak mı?’ sorusunu yanıtladı. Hulusi Akar, “Kahramanlıklar ve fedakarlıklar devam ediyor, her şey çok güzel gidiyor” ifadelerini kullandı.

23 Nisan Resepsiyonu’nda konuşan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, bölgede devam eden operasyonlarla ilgili “Kararlılık ve fedakarlıkla devam ediyor. Her şey çok güzel gidiyor. Her şey çok güzel olacak. Terörle mücadelemiz, son terörist ortadan kaldırılıncaya kadar devam edecek.Bunu yaparken, masum vatandaşların zarar görmemesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde Suriye’ye yeni operasyonla ilgili “Fırat Kalkanı bizim son değil ilk operasyonumuzdur. Ülkemize yönelik eylemleri ile ve tehditleri ile sınırlarımızda beslenen terör örgütlerinin kökünü kurutmak için nereye ve ne kadar operasyon gerekiyorsa hepsini yapmakta kararlıyız” ifadelerini kullanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER