Türk Yurdu

Hakkari’de Askeri Güvenlik Bölgesi İlanı

Hakkari’nin 25 bölgesi, askeri güvenlik bölgesi ilan edildi. Merkez ile Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinin kırsal kesiminde ilan edilen güvenlik bölgesi ile giriş çıkışlar da 28 Kasım’a dek yasaklandı.

Hakkari’de Askeri Güvenlik Bölgesi İlanı
Son Güncellenme Tarihi:13 Kasım 2016 - 15:19 - 531 kez görüntülendi.

Hakkari’nin 25 bölgesi, askeri güvenlik bölgesi ilan edildi. Merkez ile Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinin kırsal kessiminde terör olaylarından dolayı ilan edilen güvenlik bölgesi ile giriş çıkışlar da 28 Kasım’a dek yasaklandı.

Hakkari Valiliği, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli İlçesi’lerindeki 25 bölgenin askeri güvenlik bölgesi ilan etti. Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

“İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamıda 25 bölge 14 Kasım 2016 günü saat 00:00:01’den 28 Kasım 2016 günü saat 23:59:59’a kadar, özel güvenlik bölgesi ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER