Türk Yurdu

Hakim FETÖ’den Yargılanan Generale ” Gülen Sizce Terörist Mi?” Diye Sordu

15 temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan ve yargılanan generale hakim ‘Gülen sizce terörist mi?’ diye sordu. Bakın generalin cevabı ne oldu?

Hakim FETÖ’den Yargılanan Generale ” Gülen Sizce Terörist Mi?” Diye Sordu
Son Güncellenme Tarihi:15 Mayıs 2017 - 22:53 - 298 kez görüntülendi.

15 temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan ve yargılanan generale hakim ‘Gülen sizce terörist mi?’ diye sordu. Bakın generalin cevabı ne oldu?

Ardahan’da, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında adı örgütün sözde sıkıyönetim listesinde Ardahan ve Artvin sıkıyönetim komutanı olarak geçen, eski 25’nci Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın da aralarında bulunduğu 27 eski rütbeli askerin yargılanmasına başlandı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ali Turgutalp’in “Fethullah Gülen sizce terörist mi?” sorusuna sanık Kargın, “Devletimiz öyle diyor” şeklinde cevap verdi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY’nin darbe girişimine katıldıkları iddiasıyla, aralarında örgütün sözde Ardahan ve Artvin sıkıyönetim komutanı ve dönemin 25’nci Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın da bulunduğu 25i tutuklu 27 eski rütbeli askerin bugün yargılanmasına başlandı. Hazırlanan iddianamede 27 sanık hakkında 10 yıldan 3’er kez ağırlaştırılmış müebbete kadar hapis cezası istendi.Mahkemenin görüleceği Ardahan Adliyesinde dava için sanıklar, avukatlar, sanıkların aileleri için 100 kişilik özel bir salon hazırlandı. Adliye önünde polis, geniş güvenlik önlemi aldı.

Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ilk olarak savunması dinlenen eski Tuğgenerel Erdem Kargın, 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nden gelen bir mesaj üzerine harekete geçtiğini, ilin güvenliğini sağlamak amacıyla emrindeki askerleri kışladan çıkardığını ileri sürdü. Suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme Başkanı Mehmet Ali Turgutalp, sanık Kargın’a “Fetullah Gülen sizce terörist mi?” diye sordu. Kargın, “Devletimiz öyle diyor” diye yanıt verince, Başkan Turgutalp, “Soruma cevap vermedin, sen ne düşünüyorsun?” dedi. Bunun üzerine Kargın, Ben devletten farklı bir şey düşünemem” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER