Türk Yurdu

Gezi Olaylarının Sponsorunun Referandum İçin Hain Planları!

Gezi’nin sponsoru ve dünyanın en ünlü provokatörü George Soros’un referandum sonrası kaos planı ortaya çıktı.

Gezi Olaylarının Sponsorunun Referandum İçin Hain Planları!
Son Güncellenme Tarihi:20 Nisan 2017 - 11:33 - 348 kez görüntülendi.

Gezi’nin sponsoru ve dünyanın en ünlü provokatörü George Soros’un referandum sonrası kaos planı ortaya çıktı.

George Soros’un, %51.4 ‘evet’ ile yeniden harekete geçtiği iddia edildi. İddialara göre Soros Açık Toplum Enstitüsü’nü görevlendirerek Türkiye karşıtı kampanya başlattı ve Enstitüye 100 milyon dolar bağışladı.

Gezi, ABD Başkanlık seçimi, Ukrayna ve Gürcistan gibi dünyada genelinde birçok ayaklanmanın arkasındaki isim olan Soros, CHP ve HDP’nin söylemleriyle, gezi benzeri olaylar çıkarmak için servet harcamaya başladı.

Soros’un çatı örgütü olan Açık Toplum Enstitüsü, Human Rights Watch (HRW – İnsan Hakları İzleme Örgütü) kuruluşunu Türkiye’deki referandum sonrası başlayan protestoları kaosa dönüştürmek için görevlendirdi.

Akşam’ın haberine göre, Soros 10 yıl boyunca 1 milyar dolar paraya verdiği HRW’den Türkiye karşıtı yayınlar yapmasını istedi. HRW ise Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı kampanyalarına hız verdi.

20 Mart’ta HRW’nin hazırladığı haberde “Referandum yolunda Kürt muhalefet kırıldı, vekilleri hapishaneye gönderildi, seçilmiş belediye başkanları yerlerinden edildi” başlıklı ifadeler kullanılması dikkat çekiyor. Haberde “Hükümet Kürt yanlısı olan demokratik muhalefet üyesi 13 kişiyi hapishaneye gönderdi, 82 belediyenin kontrolünü ele geçirdi” denmişti.

4 Nisan’da HRW’nin yayımladığı “Türkiye’nin Anayasa Referandumu: Sorular ve cevaplar” başlıklı makalede şu ifadeler yer verilmişti:

-“Demokrasi ve kontrol-denge mekanizmaları otoritenin demokratik saygınlığı için önemlidir. Bunun için en önemli mekanizma güçler ayrılığı ilkesidir.”

-“Başkan yargı üzerinde artmış bir otoriteye sahip olacak ki Türkiye’de yargı siyasi etki altında ve bu değişiklik yargı bağımsızlığını daha da azaltacak.”

-” Bağımsız medya Türkiye’de susturuldu. 160 medya ve kuruluş kapatıldı ve 120 gazeteci hapishanelerde.

-HDP’nin iki lideri ve üyeleri cezaevlerine atıldı. Venedik Komisyonu’nun da belirttiği gibi bu koşullarda tek taraflı ve gazeteciler için aşırı zor bir ortamda seçim düzenlenecek.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER