Türk Yurdu

Gardıropta Yaşamak Zorunda Kalan Aileye Ziyaret

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da, gardıropta yaşam mücadelesi veren Hurma Ailesi’ni ziyaret ederek, onlara mutlu bir haber verdi.

Gardıropta Yaşamak Zorunda Kalan Aileye Ziyaret
Son Güncellenme Tarihi:26 Mart 2017 - 23:50 - 331 kez görüntülendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da, gardıropta yaşam mücadelesi veren Hurma Ailesi’ni ziyaret ederek, onlara mutlu bir haber verdi.

Şanlıurfa’da gardıroptan bozma bir barakada yaşayan Hurma ailesi dün gündeme bomba gibi düşmüştü. Bugün Bakan Faruk Çelik, aileyi ziyaret ederek baba Veysi Hurma’nın Haliliye Belediyesi’nde işe yerleştirileceği müjdesini verdi.

Hurma Ailesinin ailevi sorunlarının da çözüldüğünü belirten Bakan Çelik, şunları söyledi:

“Aile kendi aile bünyesinde sıkıntılar yaşayan bir aile ve kendisine göre bir çıkış yolu bulmuş. Belediyelerimiz bu konuda çok duyarlı. Yüzlerce insana bu konularda el atarlarken, böyle bir talebi olmadan kendi kendine bir yöntem bulmuş vatandaş aslında gitseydi gerek Haliliye Belediyemiz gerekse Büyükşehir Belediyemiz ve valiliğimiz hepimiz bu ve benzer arkadaşlara yardım ediyor. Daha önce de yardım talebinde bulunulmuş kaymakamlık belli bir miktar vermiş gelmiş onu almamış. Kendi bünyesindeki sorunu bir şekilde gündeme gelmiş bize düşen görev ne ise belediye başkanlarımız şimdi onları yerine getiriyorlar.”

Çelik,” İnşallah kendi sorunlarını kendisi çözer, tamamen ailevi bir sorun. Devletimiz sosyal bir devlet, güçlü bir devlet herkesin elinden tutuyor. Her ocağın tütmesi için gayret gösteriyor. Böyle bir şey söz konusu değildir. Mağduriyet devletimizden belediyelerimizden kaynaklanan bir mağduriyetin neticesi değildir. Kendisinden kaynaklanan bir mağduriyetin medyaya yansıması bizde doğrusu neden belediye ve valiliğe müracaat etmeden bir şey oldu diye neticede devletimiz görevini yapmak istemiş ama vatandaş onu uygun bulmamış ve sonuç itibariyle ne gerekiyorsa belediyelerimiz yapacaklardır” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER