Türk Yurdu

Galaxy S8’in İki Hafta Ertelendiği Öğrenildi!

Galaxy S8 telefonunun yapımı Note 7 yüzünden tam 2 hafta ertelendiği ifade edildi.

Galaxy S8’in İki Hafta Ertelendiği Öğrenildi!
Son Güncellenme Tarihi:25 Ekim 2016 - 14:40 - 484 kez görüntülendi.

Galaxy Note 7 telefonunun problemini halen daha kesin olarak bulamadığı bilinen dünya teknoloji devi Samsung’un Galaxy S8’i etkileyebilecek bir adım attığı öne sürüldü.

Galaxy Note 7 telefonunun ilk yanma haberlerini alan Samsung, konu ile alakalı yaptığı araştırmalar sonrasında problemin Samsung SDI pillerinden kaynaklanmış olduğu tahmininde bulunmuş, yaklaşık olarak 2,5 milyon Galaxy Note 7 telefonunu geri çağırmıştı. Ünlü teknoloji markası Samsung, geri çağrılan bu cihazları, çeşitli bir üreticinin piline sahip olan yeni bir cihaz ile değiştirdiği ifade edilirken, bu yönteminde problemin çözmediği öğrenildi. Değiştirilen Galaxy Note 7 telefonlarının yanmasının ardından firma, Note 7’inin üretimini tamamen durdurduğu da belirtmişti.

Samsung Galaxy Note 7 telefonlarının neden yandığını halen araştırıyor ve yeni raporlar, firmanın bu konu ile alakalı olarak hiçbir fikrinin olmadığını dile getiriyor. Wall Street Journal’ın yeni raporu, teknoloji devi Samsung’un Ağusts ayında gerçekleştirdiği Note 7 tanıtımından bugüne kadar yaşananları özetlerken, ilginç bir noktaya da değinmeyi ihmal etmiyor. Hazırlanan raporun içeriğine göre Samsung, Galaxy Note 7’nin ısınma ve yanma problemini araştırmaları amacıyla mühendislerinin Galaxy S8 üzerinde yaptıkları çalışmalarını iki hafta ertelemiş oldukları bilgisi veriliyor.

Bu ertelemenin Galaxy S8 tanıtımının gecikmesine neden olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Galaxy S serisi telefonların Mobile World Congress’te tanıtıldığını herkes bilmekte, yeni bir dedikodu ise Galaxy S8’in de Mobile World Congress 2017’de geleceğini iddia ediyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER