Türk Yurdu

FETÖ Elebaşı Gülen’den Mesaj Var

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in etekleri tutuştu. İtirafçılar nedeni ile köşeye sıkışan Gülen Türkiye’ye yeni bir mesaj gönderdi.

FETÖ Elebaşı Gülen’den Mesaj Var
Son Güncellenme Tarihi:05 Mayıs 2017 - 12:43 - 293 kez görüntülendi.

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in etekleri tutuştu. İtirafçılar nedeni ile köşeye sıkışan Gülen Türkiye’ye yeni bir mesaj gönderdi.

Konya’da 2 yıl önceki soruşturmayla gözaltına alınan 316 mahrem imamdan 104’ü referandum sonrası itirafçı oldu. İtiraflar, FETÖ’nün yurtiçi ve yurtdışı yapılanmasından 1500’ü aşkın ismi açığa çıkardı.

Konya’da iki yıl önce başlatılan soruşturmada gözaltına alınan örgütün 316 mahrem imamından 104’ü itirafçı oldu. Örgütün yurt içindeki imamlarının yanı sıra, yurtdışındaki imamlarını da deşifre eden itirafçı imamların itirafları ve derinleştirilen soruşturmayla, örgütün 7 bölgeye ayırdığı Türkiye yapılanmasındaki 23 ilde 17 yıl boyunca il imamlığı yapan bütün isimler tespit edildi.

Çözülmenin artmasıyla gözaltına alınacak şüpheli sayısı da bin 500’ü geçti. Üyelerine iki yıldan fazla aynı ilde görev yaptırmayan örgütün, il imamı olarak atadığı isimleri dış dünya ülkelerindeki yapılanmayı oluşturması için de görevlendirdiği öğrenildi. TSK ve emniyet birimlerine sızan isimler de açığa çıktı. Deşifre olan örgüt üyelerinin çoğununun ByLockçu listesinde yer aldığı, ancak TSK’daki mahrem imamların deşifre olmamak için ByLock kullanmadığı vurgulandı.

1986’da katıldığı FETÖ’de, 10 ilde ‘il imamlığı yapan’ ve etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan C.P., 10 ülke imamının isimlerini verirken, ifadesinde de, “Türkiye’deki görevlerinin ardından Meksika ülke imamlığına getirildiğini anlatarak, “FETÖ okullarının bulunduğu her ülke Türkiye’de bir ile bağlanıyordu. Tüm masraflar da bu ilde toplanan himmetlerle karşılanıyordu. Ayrıca o ülke ile oluşturulan köprüyle iş adamları ticarete gönderiliyor, kazandıkları paranın bir kısmı da yine himmet olarak örgüt muhasebecileri tarafından alınıyordu” dedi.

FETÖ elebaşısı Gülen Türkiye’deki çözülmenin ardından köşeye sıkıştı. Örgüt sitesi de yayınlanan videoda Gülen, örgütün çöküşünü hızlandıran itirafçılara “Ey itiraf adı altında iftirada bulunan talihsizler. Altın olma varken posa durumuna düşenler. 2-3 günlük dünya hatırına ahiretini kaybedenler” sözleriyle isyan etti.. Gülen, daha önceki mesajlarında olduğu gibi diğer örgüt üyelerine moral vermeye çalıştığı dikkatlerden kaçmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER