Türk Yurdu

Fenerbahçe’den Şok Edici Ivan Bebek Kararı

UEFA Avrupa Ligi’nde Braga’ya deplasmanda 4-1 yenilerek kupaya veda eden Fenerbahçe’de maçın Hırvat Hakemi Ivan Bebek eleştirileri sürüyor.

Fenerbahçe’den Şok Edici Ivan Bebek Kararı
Son Güncellenme Tarihi:23 Mart 2016 - 12:12 - 876 kez görüntülendi.

UEFA Avrupa Ligi’nde Braga’ya deplasmanda 4-1 yenilerek kupaya veda eden Fenerbahçe’de maçın Hırvat Hakemi Ivan Bebek eleştirileri sürüyor.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde son 16 turunda karşılaştığı Braga’yı kendi sahasında oynadığı ilk maçta 1-0 mağlup etmesine rağmen ikinci karşılaşmada deplasmanda 4-1 yenilerek kupadan elenmesinin yankıları sürüyor. Braga ile deplasmanda yapılan karşılaşmada futboldan çok maçın hakemi Ivan Bebek’in kararları olmuştu. Fenerbahçeli oyuncuların ve yöneticilerin maçı katletti diyerek yorumlar alan gerek Türkiye, gerekse dünya basınında gündeme gelen Hırvat Hakem Ivan Bebek yine eleştirilerin merkezinde yer aldı.

İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE GİDİYOR!

Deplasmanda Braga’nın sahasında 4-1 gibi farklı bir skor ile maçı kaybeden Fenerbahçe, Ivan Bebek eleştirileri aldığı yeni kararla farklı bir boyuta çekiyor. Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan açıklama ise bir hayli şaşırtıcı. UEFA Avrupa Ligi’nden elenilmesinin faili olarak görülen Ivan Bebek’in İnsan Hakları Mahkemesine şikayet edilmesi kararı alındı.

IVAN BEBEK’TEN TAZMİNAT TALEP EDİLECEK!

Fenerbahçe’nin Başkanı Aziz Yıldırım’ın aldığı karar doğrultusunda mahkeme sürecinin başlatılacağı öğrenildi. TFF’den de destek alacağıyla ilgili söz alan Fenerbahçe yönetimi Hırvat Hakem Ivan Bebek’in verdiği hatalı kararlar sonrasında maddi ve manevi olarak mağduriyet yaşadığını bildirecek ve tazminat talep edecek. Bunun yanında hakemin uzun bir süre maç yönetmemesi için mahkemeden karar çıkması da istenecek. Konu ile alakalı şu ana kadar FIFA’dan ya da Hırvat Hakem Ivan Bebek’ten resmi bir açıklama gelmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER