Türk Yurdu

Evlenmek İsteyen Kız Babasını Mahkemeye Verdi

Nijerya’da bir genç kız istediği kişiyle evlenmesine izin vermeyen babasına mahkemeye verdi.

Evlenmek İsteyen Kız Babasını Mahkemeye Verdi
Son Güncellenme Tarihi:23 Mayıs 2017 - 23:04 - 3115 kez görüntülendi.

Nijerya’da bir genç kız istediği kişiyle evlenmesine izin vermeyen babasına mahkemeye verdi.

Yerel basındaki haberlere göre, başkent Abuja’da 23 yaşındaki Khadija İbrahim’in babası, kızının kendi kabilelerinden olmayan Abdulhamidu adlı gençle evlenmesine müsade etmedi.

genç kız, bunun üzerine kentteki Karu Yüksek Mahkemesine başvurdu. Genç kız, evlenmesini onaylaması için babasına mahkeme tarafından talimat verilmesini talep etti.

Khadija İbrahim, duruşmada verdiği ifadede sevdiği adamla evlenmekte ısrarcı olduğunu vurgulayarak, “Sevdiğim adam, babamla evlilik planları hakkında görüşmek istedi ama babam her seferinde bundan kaçındı. Babam, evlenmek istediğim adamın Fulani kabilesinden olmamasını gerekçe gösterdi. Bence bu onu reddetmek için yeterli bir sebep değil.” şeklinde konuştu.

Kızının suçlamalarını kabul eden baba Bassa İbrahim ise savunmasında, Abdulhamidu ile görüşmekten her seferinde kaçındığını kabul etti.

Baba Bassa İbrahim, “Çünkü kızımın tercihini beğenmedim. Kızımı, evliliğin çocuk oyuncağı olmadığı konusunda uyardım. Kökenini bilmediğimiz bir adamla nasıl evlenir.” ifadelerini kullandı.

Hakim, duruşmayı 29 Mayıs’a erteledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER