Türk Yurdu

Erdoğan’dan Şok Mesaj! AB İlişkileri İçin Kritik Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile ilişkilerine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erdoğan’dan Şok Mesaj! AB İlişkileri İçin Kritik Açıklama
Son Güncellenme Tarihi:25 Mart 2017 - 21:57 - 410 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile ilişkilerine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Tatlıdil Forumu”nun kapanış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB ilişkilerini işaret ederek “Müzakerelerin devam için referandum yapabiliriz” ifadesini kullandı.

“İşte bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz ileri derecedeki aşırı terör örgütleri orada benim resmimi koyuyor benim şakağıma silah dayıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Ve bu ülke İsviçre. Bunun benzerleri çok.

Az önce dar kapsamlı görüşmede bir şey söyledim, ‘Siz (İngiltere) Brexit’le ilgili bir karar aldınız, yani 16 Nisan’dan sonra farklı şeyler olabilir’ diye. Çünkü boşu boşuna buralara gelinmedi. İşte bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz, ileri derecedeki aşırı terör örgütleri -parlamento, dikkat edin- orada benim resmimi koyuyor, yanında şakağıma silah dayıyor. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi? Bu ülke İsviçre. Bunun benzerleri çok. Şimdi benzeri bir ‘Brexit’ için, biz de şu anda 16 Nisan’da bir referandum yapıyoruz. Arkasından müzakereler için de bir referandum yapma yoluna gidebiliriz ve milletimiz ne karar verirse o karara da uyarız.” ifadelerini kullan Erdoğan terörizmin ülke ayrımı gözetmeden dünyanın dört bir yanında eylemlerine tanıklık edildiğini vurguladı ve Londra’daki terör saldırısına ilişkin parlamentonun hedef alınması ise oldukça dikkat çekici olduğunu, bizim 15 Temmuz darbe girişimiyle de benzer yanlarının olduğunu söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER