Türk Yurdu

Efsane otomobil Porsche nasıl okunur? Porsche nasıl telafuz edilir?

Otomobil dünyasının efsaneleri arasında yer alan Porsche nasıl okunuyor? Çoğu zaman kavga konusu bile olan bu duruma yetkili merciiler el atmışlar ve bu soruyu resmen cevaplayarak kendi markalarının nasıl okunduğunu markayı sevenlerle paylaştılar. Porsche nasıl okunur, nasıl telafuz edilir? Cevabı haberimizde…

Efsane otomobil Porsche nasıl okunur? Porsche nasıl telafuz edilir?
Son Güncellenme Tarihi:13 Aralık 2016 - 1:56 - 911 kez görüntülendi.

Porş mu ? Porje mi? Yoksa Porşe mi? Artık bu konuda kavgalara gerek yok. Porsche’un yetkilileri tarafından tüm kavgaları sonu erdirecek açıklama yapıldı. Porsche yetkilileri Porsche’nin nasıl okunduğunu resmi olarak açıklayan bir video hazırladılar. Porsche markası nasıl okunur?

Sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok yerinde markanın okunuşuyla alakalı, özellikle Porsche marka araç sahiplerinin hayır öyle değil okunuşu böyle diyerek başlattığı kavgaların artık sonu bu video ile geliyor.

Porsche markası kendi markalarının nasıl telafuz edileceğini dair videoyu resmi youtube kanallarında yayınladı. Video da Porsche’nin telafuzu bir kaç kez tekrarlanırken tane tane de “artık öğrenin yahu daha ne yapalım” der edasıyla markayı sevenlere ismi tam anlamıyla öğretmek üzere kurgulanmış.

İşte Porsche’e nasıl  okunur, nasıl telafuz edilir videosu:

 

Viral amaçlı hazırlanan bu video markanın reklamı açısından iyi mi kötü mü sorusunu uzmanlara bırakıyoruz… Youtube kanalında italyanlar ve almanlar ciddi bir şekilde birlik olarak bu video Amerikanlar için hazırlanmıştır şeklinde yorumlarla Porsche markasının telafuzu üzerine dünya kavgasına devam ediyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER