Türk Yurdu

Edirne Belediye Başkanına Saldırı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın pazar yeri ziyareti sırasında, selfie çektirmek istiyormuş gibi yanına gelen bir kişi, Gürkan’ın yüzüne elindeki yumurtayı çarptı.

Edirne Belediye Başkanına Saldırı
Son Güncellenme Tarihi:14 Mayıs 2017 - 20:56 - 291 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın pazar yeri ziyareti sırasında, selfie çektirmek istiyormuş gibi yanına gelen bir kişi, Gürkan’ın yüzüne elindeki yumurtayı çarptı.

Edirne Belediye Başkanının pazar yeri ziyareti esnasında, selfie (özçekim) bahanesiyle yanına gelen bir kişi, Gürkan’ın yüzüne elindeki yumurtayı çarptı. Sol gözünden darbe alan Gürkan, hastaneye kaldırıldı.

Recep Gürkan, pazar günleri kurulan Kırsalın Doğal Pazarı’nda Anneler Günü nedeniyle sergi açan pazar esnafını ziyaret etti. Ziyaret esnasında, selfie çekme bahanesiyle yanına gelen Cumhur Huslu isimli kişi, elindeki yumurtayla Gürkan’ın yüzüne vurdu. Yumurtanın yüzünde dağıldığı Gürkan, sol gözünden ağır darbe aldı. Gürkan hastaneye kaldırılırken, Huslu ise polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak, gözaltına alındı.

Hastahaneden çıktıktan sonra sol gözü bandajlı halde konuşan Gürkan, saldırının planlı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Bugün bize yapılan saldırı rastgele bir saldırı değil. Önceden planlanmış bir saldırı. Tabii ki emniyet güçlerimiz hakimlerimiz, savcılarımız bunun arkasındakiler kimdir çıkaracaklar ortaya. Buna şükür diyoruz. Ama bütün Edirneliler şunu bilsin, Recep Gürkan’ın bir gözünü almakla Edirne’ye hizmetten kimse alı koyamaz. Recep Gürkan’ın canını almakla hizmet yapmasını kimse engelleyemeyecek. Biz Edirne’ye aşk ile bağlıyız. En büyük aşkımız Edirne. Bu hizmet yarışımız herkese rağmen tüm çetelere rağmen, O kalleş FETÖ’cülere rağmen herkese rağmen devam edecek. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bilenler, bilir ben çoğu zaman korumasız gezerim. Çoğu zaman tek başıma gezerim. Yine aynı şekilde yaşamaya devam edeceğim. Çünkü biliyorum kendisine hizmeti aşk bildiğim Edirneliler zaten beni koruyorlar. Bu şekilde yaşamaya devam edeceğim. Beni hiç kimse korkutamayacak. Bir gözümüzü kör ötseler diğer kolumuz olacak. Bir kolumuzu koparsalar diğer kolumuz olacak. Kalbimizi sökerlerse benim yerime görevi devralacak yüzlerce binlerce arkadaşım var. Ama Edirne’ye hizmetten kimse bizi alı koyamayacak. Herkese her şeye rağmen bu hizmete devam edeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER