Türk Yurdu

Donald Trump “Sisi Çok Zor koşullar Altında Harika İşler Yaptı”

ABD Başkanı Donald Trump ile Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah Sisi Beyaz Saray’da bir araya geldi. Görüşmenin ardından Trump, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Trump konuşmasında Sisi’den övgüyle bahsetti.

Donald Trump “Sisi Çok Zor koşullar Altında Harika İşler Yaptı”
Son Güncellenme Tarihi:04 Nisan 2017 - 0:13 - 284 kez görüntülendi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah Sisi Beyaz Saray’da bir araya geldi. Görüşmenin ardından Trump, basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Trump konuşmasında Sisi’den övgüyle bahsetti.

Trump’un yaptığı konuşmada, Sisi’den övgüyle bahsetmesi oldukça dikkat çekti.

Sisi ile seçim kampanyası sırasında tanıştığını ve kendisine çok yakın olduğunu vurgulayan Trump, Beyaz Saray”daki görüşmenin iki tarafın da beklediğinden daha uzun sürdüğünü ifade etti. Birçok konuda Sisi ile görüş birliğinde olduklarının altını çizen Trump, “Herhangi bir kuşku varsa’ herkesin bilmesini istiyorum ki El Sisi, çok zor koşullar altında harika işler yaptı. Biz Mısır’ın ve Mısır halkının arkasındayız’ dedi. Trump, Mısır ile olan askeri işbirliğini de en üst düzeye çıkaracaklarını söyleyen Trump’ açıklaması sırasında Sisi’ye dönerek, ’Burada artık büyük bir müttefikiniz var” şeklinde konuştu.

Açıklama yapan Sisi ise, gösterdiği ilgi ve yakınlık için ABD Başkanı Trump’a teşekkür etti ve Trump’ın kendine özgü kişiliğini takdir ettiğini vurguladı. Sisi, açıklamasında Trump’ın teröre karşı mücadelede Mısır’ı her zaman yanında bulacağını da dikkati çekti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER