Türk Yurdu

Diyarbakır’daki Terör Saldırısı İle İlgili Flaş Gelişme

Bakan açıkladı! Dün Diyarbakır’da meydana gelen patlamanın terör saldırısıymış.

Diyarbakır’daki Terör Saldırısı İle İlgili Flaş Gelişme
Son Güncellenme Tarihi:12 Nisan 2017 - 14:36 - 249 kez görüntülendi.

Bakan açıkladı! Dün Diyarbakır’da meydana gelen patlamanın terör saldırısıymış.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da gerçekleşen patlamanın terör saldırısı olduğunu açıkladı. Bakan Soylu, saldırının dışarıdan tünel kazarak gerçekleştirildi bilgisini de verdi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre ise teröristlerin hedefinin bütün emniyet binalarını patlatmak için tünelin tamamını patlayıcı ile doldurmak olduğunu ve dünkü patlamanın plansız yaşanması üzerine bu hain saldırının asıl hedefine ulaşamadı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Valiliği ise saldırı için 30 metrelik tünel kazıldığını ve 1 ton patlayıcı kullanıldığını ve terör saldırısıyla ilgili yapılan operasyonda ise saldırıyla doğrudan bağlantılı 5 kişi yakalanarak gözaltına alındığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada,”Acaba bu tamirden mi oldu diye epey bir araştırma yaptılar. Dün gece itibarıyla netleşti. Mesele bir terör saldırısı. Şu anda 10-12 hafif yaralımız var hastanelerde. Ama onun ötesinde de bir teknisyen arkadaşımız daha enkaz altından çıkarıldı, şehit oldu. Bir polis memurumuz da orada şehit oldu. Bir terör saldırısı olduğu açığa çıktı. Çünkü bir araç da patlayınca ve orada bir çukur meydana getirince araçtan kaynaklandığı düşünülmüştü. İlk önce bir kişi içeriye girip bir çalışan marifetiyle bir şey koydu mu diye düşünmüştük ama dışarıdan açılan bir tünel vasıtasıyla bunu gerçekleştirmişler.” dendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER