Türk Yurdu

Diyarbakır’da PKK’ya Büyük Darbe

Diyarbakır’da PKK operasyonu! Lice ilçesinin kırsalında düzenlenen operasyonda PKK’ya ait ok sayıda patlayıcı, uyuşturucu ve suikast silahları ele geçirildi.

Diyarbakır’da PKK’ya Büyük Darbe
Son Güncellenme Tarihi:08 Nisan 2017 - 13:25 - 245 kez görüntülendi.

Diyarbakır’da PKK operasyonu! Lice ilçesinin kırsalında düzenlenen operasyonda PKK’ya ait ok sayıda patlayıcı, uyuşturucu ve suikast silahları ele geçirildi.

PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyona iliişkin açıklama Diyarbakır Valiliği’nden geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada PKK’nın yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda terörist etkisiz hale getirildiği ve teröristlere ait silah ve mühimmatların Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından alınmasıyla PKK büyük bir yara aldığı bildirildi.

Açıklamada “5 Nisan gecesi başlayan “Bayrak-46 Uzman Jandarma Çavuş Vedat Aykut Müşterek Operasyonu” dün gece başarıyla sonlandırıldı. PKK’nın uyuşturucu deposunun da ele geçirilmesi Türkiye’nin elini güçlendirdi. Uyuşturucu ve kaçakçılık ile geçinen PKK’nın şehir faaliyetleri bir kez daha gözler önüne serildi.” denildi.

Operasyonda sırasında ise 2 adet M-16 piyade tüfeği, 28 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 5 adet makineli tabanca, 7 adet tabanca, 5 adet keskin nişancı dürbünü, 7 RPG-7 roketatar, av tüfeği, 2 gündüz görüş dürbünü, holografik nişan aleti, 16 RPG-7 mühimmatı, 4 RPG-7 sevk fişeği, 106 av tüfeği fişeği, 12,7 mm’lik 605 uçaksavar mühimmatı, 11 bin 192 fişek, 126 şarjör, İncil, 3 adet büyük telsiz, 6 el telsizi, 17 tane el bombası, 2 adet balistik yelek, 33 terörist kıyafeti, 45 çift ayakkabı, 62 tane şemsiye, 2 tane kamera, lazer yazıcı, yaklaşık 950 kilogram muhtelif yiyecek maddesi, çok sayıda tıbbi ve yaşam ve malzemesi ile örgütsel dokümanın bulunduğu öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER