Türk Yurdu

Diriliş Ertuğrul 86. Bölüm İzle! Diriliş Ertuğrul 86. Bölüm Fragmanı Yayınlandı mı?

TRT1 ekranlarının bol rekortmenli dizisi Diriliş Ertuğrul’un yeni bölüm fragmanı adeta nefesleri kesecek. Diriliş Ertuğrul’un 88. bölüm fragmanı yayımlandı mı? Diriliş Ertuğrul 88. bölüm fragmanı izle…

Diriliş Ertuğrul 86. Bölüm İzle! Diriliş Ertuğrul 86. Bölüm Fragmanı Yayınlandı mı?
Son Güncellenme Tarihi:10 Mayıs 2017 - 23:27 - 346 kez görüntülendi.

TRT1 ekranlarının bol rekortmenli dizisi Diriliş Ertuğrul’un yeni bölüm fragmanı adeta nefesleri kesecek. Diriliş Ertuğrul’un 88. bölüm fragmanı yayımlandı mı? Diriliş Ertuğrul 88. bölüm fragmanı izle…

Diriliş Ertuğrul nefesleri kesmeye devam ediyor. Her bölümüyle yepyeni heyecanlar yaşatan dizinin 81’inci bölümünde neler olacağı merak konusu oldu.

“Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?
Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?
Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.
Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…” (TRT1)

Ural ve Çolpan Hatun Saadettin Köpek tarafından yargılanacakken son anda gelen kadı işleri bozdu. Kadı Ural Bey’in ölümüne karar verdi. Bu durum karşısında üzüntüden hastalanan Candar Bey hayatını kaybetti, Aliyar Bey ise adil davranışından dolayı obası ve ailesi tarafından yargılanıyor. Candar Bey’in ölümün üstüne Saaddettin Köpek, Ural’ın idamını erteledi. Ural’ın tekfuru öldürmediği ortaya çıktı ve aklandı. Saadettin Köpek oyunlarına devam ediyor. Saadettin Köpek Ertuğrul’u ikna etti, Ural Bey diyet karşılığında serbest bırakıldı. Ancak Ertuğrul Bey, Saadettin Köpek’e bir şart koştu. Şarta göre, Ural Bey serbest kalacak ancak Çavdar Obası’nın Beyi Aliyar Bey olacaktı. Yaptıkları oyunlarla Ural’ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin Köpek kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul’un büyük oyununda kaybetmişlerdir. Ertuğrul zor olanı yapmış, evladına kıyan, alplarını öldürten Ural’ı sulh diyetiyle serbest bırakmıştır. Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir. Peki şimdi, çıkarı zedelenen, Ural’ın bey olması için iki adamını bile gözünü kırpmadan harcayan Vasilius’un hamlesi ne olacaktır? Sadettin Köpek nasıl bir yöntem izleyecektir? Diğer yandan Aslıhan, Batuhan tarafından saldırıya uğramıştır. Batuhan, Ural’ın kirli işlerinde kullandığı en sadık adamıydı? Ural için Aliyar’a karşı duran Aslıhan, hakikatleri Batuhan’dan işitince nasıl bir tavır izleyecektir? Batuhan’ın Aslıhan üzerinden planı ne olacaktır? Evleneceği kadının kaçırıldığını duyan Emir Saadettin neler yapacaktır? Vasilius’un gün geçtikçe artan duygusal yönelimlerine karşı kalede sıkışıp kalan Helena’nın akıbeti ne olacaktır? Onu içinde bulunduğu bu çıkmazdan kim kurtaracaktır.

Diriliş’in geçen haftaki bölümünde Aliyar Bey Çavdar Obasının başına geçmiş, beylik makana oturmuştu. Ural Bey’in hiç hoşuna gitmeyen bu durum Ural Bey’i daha çok sinirlendirmiş ve Aliyar Bey’in ölümü için fırsat kollamaya başlamıştı.

Bu sırada Çavdar Obası beylerinin kızkardeşi kaçırılmış konuyla alakalı Ertuğrul Bey’den yardım talep edilmişti. Ertuğrul Bey yardım etmeye giderken, Aliyar Bey ve Ural Bey, Ural’ın eski yaveri Batuhan tarafından tuzağa çekilmiştiler. Batuhan’da bu arada Vasilyus ile bir anlaşma yapmış, Aliyar’ın ve Ural’ın kellesini Vasilyus’a götürme karşılığında Çavdar Obası beyliğine oturmak istemektedir.

TRT 1 ekranların rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul her hafta tüm hızıyla ekranlara gelmeye devam ediyor. Çok ciddi izleyici kitlesine sahip dizi her Çarşamba günü saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşuyor.

17 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’da TRT1’de ekrana gelecek olan dizinin 88. bölüm fragmanına sitemizden ulaşabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER