Türk Yurdu

Cumhurbaşkanını hangi kaymakam kızdırdı? Cumhurbaşkanı kaymakama neden kızdı? İşte Cumhurbaşkanını kızdıran o kaymakam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hangi kaymakam kızdırdı? Cumhurbaşkanı Erdoğan kaymakama neden kızdı? Muhtar toplantısında kaymakama kızan Cumhurbaşkanı Erdoğan dinleyicileri büyük merakta bıraktı. İşte Cumhurbaşkanının kızdığı o kaymakam Mehmet Ali Özyiğit… Detaylar haberimizde…

Cumhurbaşkanını hangi kaymakam kızdırdı? Cumhurbaşkanı kaymakama neden kızdı? İşte Cumhurbaşkanını kızdıran o kaymakam
Son Güncellenme Tarihi:20 Ocak 2017 - 13:06 - 714 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hangi kaymakam kızdırdı? Cumhurbaşkanı Erdoğan kaymakama neden kızdı? Muhtar toplantısında kaymakama kızan Cumhurbaşkanı Erdoğan dinleyicileri büyük merakta bıraktı. İşte Cumhurbaşkanının kızdığı o kaymakam Mehmet Ali Özyiğit…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Külliye’de Muhtarlar buluşmasında yaptığı konuşmasında 15 Temmut gazisinin evraklarıyla ilgilenmeyen kaymakama çok sert çıkmıştı. Erdoğan, Kaymakam’a “Sen kendini ne sanıyorsun!” diye seslenmişti. İşte o kaymakamın kim olduğu ortaya çıktı.

GAZİSİ KONUŞTU

Erdoğan’ın kaymakama kızmasına neden olan şikayeti ise 15 Temmuz gazisi Kadir Bolattürk’ün yaptığı öğrenildi. Kaymakam Özyiğit’i evraklarıyla ilgilenmemekle suçlayan Bolattürk 15 Temmuz Gazisi yaşadıklarını İHA’ya anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarla olan oturumunda kaymakam beye kızdığını ve gereğinin yapılacağını duyurduğunu aktaran 15 Temmuz Gazisi, “Cumhurbaşkanıma telefon üzerinden ulaştım. Daha sonra İçişleri Bakanımızı Süleyman Soylu beni arayarak durum hakkında bilgi vermemi istedi. Bende sayın bakanımıza gerekli bilgileri verdim. 6 aydan bu yana mağdur olduğumu bütün evraklarımın tam olduğunu ilettim. Gereğinin yapılacağını sayın cumhurbaşkanımızın da konuyu takip ettiğini iletti. Bu hususta sayın reisi Cumhurum Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu işlemin bir an önce sonuçlanacağına inanıyorum” dedi.

“CANIMIZI VERMEYE ÇIKTIK”

Cumhurbaşkanı’ndan böyle bir çıkış bekleyip beklenmediği sorulan 15 Temmuz Gazisi, “Sayın Cumhurbaşkanım gazilere önem veriyor. Cumhurbaşkanımızın seslenmesiyle biz ölüme çıktık. Düşünmeden canımızı vermeye çıktık. Şuan yine dese yine canımızı vermeye çıkarız. Allah razı olsun devletimizden” dedi. 15 Temmuz Gazisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki kabulünde verdiği kalemi de bir nişan gibi yanından ayırmadığını sözlerine ekledi.

Mehmet Ali Özyiğit Kimdir?

26.11.1967’de Konya Ereğli’de doğdu. İlkokulu Halkapınar’ın Osmanköseli köyünde, Ortaokulu Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda okudu. 1984 yılında Seydişehir Endüstri Meslek Lisesinden (Elektrik Bölümü) mezun oldu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Kaymakam Adaylığına Gümüşhane merkezde başladı. Teftiş ve Refakat stajını bitirdikten sonra 1 yıl dil öğrenme ve idari yapıyı incelemek üzere İngiltere Exeter’de kaldı. Kırklareli-Demirköy, Denizli-Honaz Kaymakam Vekilliği yaptı. 1993 yılında Eskişehir-Beylikova’da asil Kaymakam olarak göreve başladıktan sonra 1994-1996 yılları arasında Şırnak-Silopi Kaymakamlığı, 1996-2000 yılları arasında Bayburt Vali Yardımcılığı, 2000-2005 yılları arasında Denizli-Acıpayam Kaymakamlığı, 2005-2008 yılları arasında Bilecik Bozüyük Kaymakamlığı, 2008-2013 yılları arasında da Antalya Kepez Kaymakamlığı yaptı. 02.09.2013 tarihinden itibaren Bahçelievler Kaymakamlığı görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Özyiğit evli ve 5 çocuk babasıdır.

Bu tarz olayların yaşanması, vatandaşı bir hayli üzüyor… Tabii ki kendini bu millete hizmete adamış olan Cumhurbaşkanını da üzmüş durumda. O koltukların vatandaşa, millete hizmet için olduğunu unutan yetkililere, Devletin başının bu şekilde konuşması da milletin gönlüne su serpiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER