Türk Yurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Telefonda Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin ile Telefonda Görüştü
Son Güncellenme Tarihi:13 Nisan 2017 - 23:28 - 329 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Putin-Erdoğan görüşmesinde, başta Suriye’deki son gelişmeler olmak üzere uluslararası meseleler ve ikili ilişkiler konuşuldu. Görüşmede iki lider, Astana mekanizmasının ve Cenevre görüşmelerinin devamı açısından Türkiye ve Rusya’nın ortak çaba harcamasının önemini vurguladı.

Telefon konuşmasında, iki lider, söz konusu saldırının, bağımsız ve meşrutiyeti tanınmış bir kurum olan Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü tarafından soruşturulmasını desteklediklerini açıkladı.

Ateşkesin Suriye geneline yayılması yönündeki ortak çalışmaların sürdürülmesinin önemine değinilen görüşmede, İdlib’te sivilleri hedef alan kimyasal saldırı ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, kimyasal silah kullanımının insanlığa karşı işlenen büyük bir suç olduğunu belirtildi.

Ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinin önündeki tüm engellerin ve kısıtlamaların kaldırılmasının önemini vurgulayan Erdoğan ve Putin, ilerleyen süreçte yakın temas içinde olma konusunda da mutabık kaldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER