Türk Yurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “3 Kişinin Elini Öpeceksiniz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Yiğit Türk’e devretti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “3 Kişinin Elini Öpeceksiniz”
Son Güncellenme Tarihi:23 Nisan 2017 - 18:25 - 405 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Yiğit Türk’e devretti.

23 Nisan nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Yiğit Türk’e devretti. Erdoğan çocuklara “3 kişinin elini öpeceksiniz, anne, baba ve öğretmenlerinizin” nasihatında bulundu.

Düzenlenen törende gazeteciler Küçük Cumhurbaşkanı Yiğit Türk’e ‘AK Parti’ye üye olduktan sonra Genel Başkanlığı düşünüyor musunuz kısa vadede” diye sordu. Türk, Cumhurbaşkanı, Erdoğan’ın desteği ile “Neden olmasın, yasa bu hakkı vermiş’ dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 23 Nisan programı kapsamında çocukları ağırlarken geleneksel olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Yiğit Türk’e devretti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koltuğuna oturan Yiğit Türk, “Bugün Gazi Meclis’imizin açılışı, kendi iradesiyle başlattığı mücadelenin yıl dönümüdür. Bizlere, milli irade ve demokrasi armağan eden 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehitlerimizin geride bıraktıkları çocuklarıyla kardeş olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlenen törende çocuklara hitaben, “Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Tüm yavrularımızın gözlerinde öpüyorum. Sizler bizim güvencemizsiniz. Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu konuşma çok çok güzeldi. Kandilinizi kutluyorum, bayramınızı kutluyorum. bugün 2 bayramı bir arada yaşıyoruz. Her zaman söylüyorum, üç kişinin elini öpeceksiniz, baba, anne ve öğretmen. Başka kimsenin elini öpmeyeceksiniz. Ellerini, ayaklarını uzatanlar çıkar bunları hep gördük ülkede. Onlar geride kaldı. Burası aynı zamanda gazi bir külliye. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan küçük Cumhurbaşkanına “Referandum sonuçlarının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Ak Parti’ye katılılacak, genel başkan olacak mısınız?” diye soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteği ile Yiğit Türk “Madem ki bu hak veriliyor. Niye olmasın?” yanıtı verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER