Türk Yurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin Görüşmesi Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rus lider Putin’in Çin’deki görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin Görüşmesi Sona Erdi
Son Güncellenme Tarihi:03 Eylül 2016 - 21:49 - 545 kez görüntülendi.

Çin’de yapılan G20 zirvesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rus lider Putin’in Çin’deki görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için gittiği Çin’in Hangcou kentinde, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Türkiye saati ile 18.10’da bir araya geldi.

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesiyle ilgili “St. Petersburg’daki görüşmelerde ele aldığımız konuları burada tekrar değerlendirmek suretiyle çok çok önemli, geleceğe yönelik, gerek siyasi, gerek ekonomik, gerek bölgesel birçok konuları ele alma fırsatımız olacak.” ifadelerini kullandı.

Görüşme Shangri La Otel’de gerçekleşti. Görüşmeden önces Erdoğan ve Putin basın mensuplarına açıklama yaptı.

Erdoğan, Rusya’dan charter seferlerinin dün başladığını hatırlatarak”Bugün de St. Petersburg’daki görüşmelerde ele aldığımız konuları burada tekrar değerlendirmek suretiyle, çok çok önemli, geleceğe yönelik, gerek siyasi, gerek ekonomik, gerek bölgesel birçok konuları ele alma fırsatımız olacak.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Enerji konularında yapılan görüşmeler olduğunu ve bunları değerlendirme fırsatı bulacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu anlamda da özellikle atacağımız adımlar inanıyorum ki süreci çok daha güçlü kılacaktır.” dedi.

Putin’in heyetindeki isimleri tanıtmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan da kendi heyetini tanıttı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın heyette bulunduğu bildirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER