Türk Yurdu

Cuma mesajları 24 Mart 2017, En iyi, en güzel cuma mesajları resimli cuma mesajları whatsapp cuma mesajları indir

24 Mart 2017 Cuma günü için en iyi ve en güzel Cuma mesajlarını dostalarınızla paylaşmanız için derledik. Whatsapp için resimli cuma mesajları ya da sadece yazılı cuma mesajları ile sevdikleriniz, dostlarınız ve arkadaşlarınızın bu mübarek gününü kutlayabilirsiniz. Cuma mesajı paylaş, Resimli cuma mesajı paylaş whatsapp cuma mesajı gönder hepsi haberimizde..

Cuma mesajları 24 Mart 2017, En iyi, en güzel cuma mesajları resimli cuma mesajları whatsapp cuma mesajları indir
Son Güncellenme Tarihi:24 Mart 2017 - 1:10 - 5701 kez görüntülendi.

Bu mübarek günü, teknoloji sayesinde sadece yakınlarımızdaki dostlarımız ve sevdiklerimizle değil, uzakta olanlarla da beraber kutlayabiliyoruz. Gerek sms olarak gerekse Whatsapp üzerinden dostalarımızla bu mübarek Cuma gününü paylaşabileceğimiz mesajları sizler için derledik. İster resimli mesaj isterseniz metin mesajları sitemizden alarak sevdiklerinizde paylaşabilirsiniz.. Her hafta sayfamız güncellenmektedir, yeni mesajlar ve resimler eklenmektedir…

Hayırlı Cumalar

Mübarek günlerin sevdiklerimizle sms yoluyla ya da whatsapp üzerinden mesajları olarak paylaşıyoruz… Her Cuma olduğu gibi bu mübarek Cuma günüde en güzel Cuma mesajlarını sizler için derledik.. İsterseniz whatsapp üzerinden resimli isterseniz yazı olarak buradan alıp dostlarınız, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz…

İslam’da Cuma Gününün Fazileti

İslam dininde bir bayram günü olarak kabul edilen Cuma günü, Müslümanlığın varlığının ve birliğinin ortaya çıktığı en mübarek gün olarak kabul edilir. Müslümanların Cuma günleri, diğer günlerden daha farklı bir hava içerisinde bulunmalarının belli sebepleri bulunmaktadır. Kur’an’ı Kerimde Cuma gününün fazileti ile ilgili birçok bilgi bulunmakta ve Müslümanlık ve insanoğlunun var edilmesi açısından birçok durumunun Cuma günü gerçekleştirildiği bilinmektedir. Hazreti Adem’in Cuma günü dünyaya gelmesi, Cuma günü vefat etmesi ve kıyametin Cuma günü kopacak olması bu günün faziletini ortaya koyan en önemli konular olmaktadır.

Cuma Günleri Yapılan İbadetlerin Değeri

Bütün bu sebeplerle bu mübarek gün içerisinde gerek yapılan ibadetlere gerekse günlük işlere gösterilen özene dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü Cuma günleri yapılan ibadetler ve hayırlı işler için kat kat kat sevap yazılırken, yapılan kötü işler ve İslam ahlakına uymayan davranışlar için daha fazla günah yazılmaktadır. Bu durum ayetler ve hadisler ile de desteklenmekte ve bu ayet ve hadisler Cuma günün faziletini kanıtlar nitelikte olmaktadır. Müslümanlar açısından oldukça değerli olan bu günün en güzel şekilde değerlendirilmesi için, Tüm Müslümanlar Cuma günleri camilerde bir araya gelerek ibadetlerini geçekleştirmektedirler. Cuma namazları, Müslümanları bir araya getirmekte ve bu günde, ibadet için camilerde toplanan kişilerin okunan hutbelerden de faydalanması mümkün olmaktadır. Böylece hem Müslümanlar güzel duygular içerisinde bir araya gelmekte hem de Cuma günü öğlen namazı ibadeti en güzel şekilde yerine getirilmiş olmaktadır.

Cuma Namazı

Cuma günü İslam dinine inanan Müslümanlar için bayram hükmündedir ve bu gün Allah tarafından Müslümanlara mahsus kılınmıştır. Namaz kılması farz olan Müslümanlar cuma namazı saati(Cuma günleri öğle namazı vakti gelince Cuma namazı vakti de gelmiş olur) gelince işyerlerini kapatır, işlerini bırakır ve Cuma namazına giderler. Cuma suresinde Allah böyle emretmektedir. Ayrıca Cuma gününde duaların kabul edildiği bir vaktin varlığını da Allah bize müjdelemektedir. cuma namazı kaç rekattır? Cuma namazının farzı iki rekattır. Farz kılınmadan önce imam o haftanın hutbesini (sohbetini) okur.

İşte CUMA MESAJLARI! En Güzel Cuma Mesajları

 

İmkanım yoktu deme, kendine doğruyu söyle; üşendim de, tembellik ettim de, yapmak içimden gelmedi de, hiç değilse yattım de. Ne dersen de ama imkanım yoktu deme… Unutma; İman en büyük imkandır. İmanı olanın, imkanı tükenmez. Hayırlı, nurlu cumalar. Cumamız mübarek olsun.

Ey Rabbimiz! Bize ihsan ettiğin hidayetten sonra kalplerimizi haktan saptırma, bize kendi katından rahmet ihsan eyle. Amin. Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbimiz! Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud”a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle. Hayırlı Cumalar.

Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun. Allah Cumanızı kabul ve mübarek eylesin…

Yüce Rabbim, omzumuzda onca günah yüküyle, sana açtık ellerimizi. Derinden bir of değil, yürekten bir af diliyoruz. Hayırlı cumalar.

Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Ya Rabbi! Her Yerde Haddini Bilen, Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri..!! (Amin) Hayırlı Nurlu Cumalar…

Bir dua gönderiyorum hepinize sağlık, mutluluk, huzur olsun. Sevdikleriniz yanınızda dünyanız barış dolu olsun. Allah’ın selamı üzerinize olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Yüce Allah mübarek Cuma-ı şerif hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin.Hayırlı Cumalar…

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar…

AIIah’ım! İlahi kudretin ve önü alınamaz acımain ile beni ve sevdiklerimi kuşat. Bizlerin kalplerine aydınlık ver. Amin. Hayırlı Cumalar.

Rabbim nefsimize ‘CELALİYLE’, kalbimize ‘CEMALİYLE’, yaşamımıza ‘HİKMETİYLE’, sorunlarımıza ‘RAHMETİYLE’, mahşerde ‘MUHAMMEDİYLE’ yardım etsin inşaALLAH. Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle! Cumanız mübarek olsun.

Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ancak sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim.

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! Hayırlı Cumalar dilerim.

Bu kutsal cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma… Evlatlarımızı hayırlı, vücudumuzu sıhhatli, işlerimizi etkin kıl… Fakirlere yismim et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.

Bazı müminler cennete özlem yaşar. Bazı müminler de bulunmaktadır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özleme beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.

Ey Rabbim… Yalvarışım rahmetine itimatimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Tanrı derken, rahmetini tutsakgeme üzerimizden. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

Küçük bir çocuk olsa, tövbe kapısından girmeye yaşım tutmasa daha… Hiç bulaşmamış olsam dünyanın kirine, pasına. Açsam kollarımı, koşsam Kabe’nde. Hayırlı cumalar dilerim.

Sağanak sağanak rAhmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar.

Yağmurun toprağa yaşam verilen gibi dualarında yaşam bulacağı bu cuma gününde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle cumanız kutsal olsun.

ALLAH’ın aşkıyla yan bugün, Mevlana gibi dön bugün, secdeye varıp huzura erince, şu yoksulide an bu gece. Hayırlı cumalar

Mübarek cuma gününüzü kutlar, herşeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. hayırlı cumalar.

Rabbim! Göğsümü açıp genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki düğümü çöz. Ki söyleyeceklerimi kavrasınlar. Taha Suresi Ayet 25-28

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan sevinç denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim

Rabbimiz! Bize dünyada da güzellik ver, ahirette de güzellik ver. Bizi ateş azabından koru. Bakara Suresi Ayet 201

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. Cumanız Mübarek Olsun.

Yağmurun toprağa yaşam verilen gibi dualarında yaşam bulacağı bu Mübarek günde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Cumanız kutsal olsun.

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet’te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Mübarek Cuma günü fazilet ve avantajın ümmette ki kokusudur. Müminlerin eza, özlem ve keder dolu cumalarında, varlıkların özü, sevdaların en ulusi olan Sevgili Paygamberimiz

Muhammed’imizi (S.A.V) maneviyatta cumalayanlardan olabilmemiz duasıyla. Hayırlı Nurlu Cumalar. Cumamız kutsal olsun.

Cuma günü günah prosedüreden selametle geçerse, başka günler de selametle geçer.Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan sevinç denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne heyeten bağlar bozulsun, nede arkadaşlar unutulsun. Cumanız kutsal olsun…

Sevaplar içerisinde Cuma günü ve gecesinde oluşturulardan daha değerlisi, günahlar içerisinde de Cuma günü ve gecesinde işlenilenden kötüsü yoktur.

Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız kutsal olsun.

Kimi vakitler bulunmaktadır en muhabbetli en uhuvvetle ve en güzel, en samimi müminin bayramıdır bu tür vakitler. En güzel günün cuma bayramın olsun. Duayla…

Umutsuz kapılar bulunmaktadır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen

kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ancak gerçeğiniz katiyen düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

Ömrümüzün öyküsünü yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geride bıraktığımız güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasib eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu kutsal günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın hayırlı cumalar inşallah.

Bu mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma… Evlatlarımızı hayırlı, vücudumuzu sıhhatli, işlerimizi etkin kıl… Fakirlere yardım et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.

Bazı müminler cennete özlem yaşar. Bazı müminler de bulunmaktadır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özleme beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.

Ey Rabbim! Şu ebedi acıma ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Küçük bir çocuk olsa, tövbe kapısından girmeye yaşım tutmasa daha… Hiç bulaşmamış olsam dünyanın kirine, pasına. Açsam kollarımı, koşsam Kabe’nde. Hayırlı cumalar dilerim.

 

Sağanak sağanak rAhmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar.

Yağmurun toprağa yaşam verilen gibi dualarında yaşam bulacağı bu cuma gününde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle cumanız kutsal olsun.

“Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun egenlerden kil, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çikar, bize ibadet usüllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zira, tevbeleri çokça kabul eden ve çok acımali olan yalnız Sen’sin.” (Bakara, 128) Alemlerin efendisine selatu selam(a.s.m) ile … Hayirli Cumalar Dua ile…

Günler bize arkadaşlarin güzelligi ile geceler onlarin dualari ile kutsal oluyor.Umudumuz arkadaşlarin armağansi duamiz sizin sevgisi.Cumaniz kutsal olsun

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan sevinç denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Günler bize arkadaşların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla kutsal oluyor.Umudumuz arkadaşların armağansi, duamızsa sizin sevgisi. Cumanız kutsal olsun..

Yükü sevgi, özü saygı, kuvveti barış, süsü hoşgörü olan kutsal dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin taleplerini yerine getirmedeki kabiliyetsizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzünbütünüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.

Özünün hakikati ve yüzünün nuru üstüne yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz gereksinim, Senin varlığıne denk! Sana olan gereksinimiz Senin büyüklüğün kadar…

Bildirdiğin ve gizlediğin bütün adlarını ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sorunmızın ilacı yap.

kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne heyeten bağlar bozulsun, nede arkadaşlar unutulsun. cumanız kutsal olsun.

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma dost olan ve bütün gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız kutsal olsun.

Evvel yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et ALLAH için. cumanız kutsal olsun.

Resimli Cuma Mesajları

resimli-cuma-mesaji-5

resimli-cuma-mesaji-4

resimli-cuma-mesaji-3

resimli-cuma-mesaji-2

resimli-cuma-mesaji-1

cuma-mesaji-10

cuma-mesaji-12

cuma-mesaji-1

cuma-mesaji-2

cuma-mesaji-4

cuma-mesaji-5

cuma-mesaji-7

cuma-mesaji-8

Her Cuma güncellenen sayfamız ile, her cuma günü bu sayfaya gelerek Cuma mesajlarını ve güncellenmiş hallerini burdan bulabilirsiniz.

Telefonlarınıza resimleri kaydetmek için resmin üstüne basılı tutun ve açılan özelliklerde resmi kaydeti tıklayarak resimleri telefonunuza kaydedebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER