Türk Yurdu

Çin’de Uçaklara Galaxy Note 7 Alınmayacak!

Samsung’un üretim hatası olan telefonu Galaxy Note 7’nin Çin’de uçaklara alınmayacağı açıklandı. Çin Sivil Havacılık İdaresi, konuyla alakalı olarak resmi açıklama yaptı.

Çin’de Uçaklara Galaxy Note 7 Alınmayacak!
Son Güncellenme Tarihi:26 Ekim 2016 - 15:25 - 514 kez görüntülendi.

Çin’de dünya teknoloji markası Samsung’u derinden etkileyecek bir karar verildi. Edinilen bilgilere göre Çin’de Samsung’un Galaxy Note 7 modelinin uçaklara alınması yetkilerin verdiği karar sonrasında yasaklandı.

Çin Sivil Havacılık İdaresi, dünya teknoloji devi Samsung’un Galaxy Note 7 modelinin uçaklara kabul edilmeyeceğini bildirdi. Çin Havacılık İdaresi (CAAC), ülke içerisinde gerçekleştirilen bütün uçak seferlerinde Samsung markasının Galaxy Note 7 modelinin uçaklara alınmayacağını ifade ederek, yolcu uçağına söz konusu cep telefonuyla beraber binen kişilerin telefonlarına el konulabileceğini ve ceza alabileceklerini duyurdu.

Ceza alacaklar!

Çin Havacılık İdaresi, yolcu bagajları içerisinde Galaxy Note 7 modeli telefonu saklamaya çalıştığı fark edilen yolculara, kabin görevlileri veya havayolu şirketi çalışanlarına da cezai kovuşturma gerçekleştirileceğini belirtti.

Havayolu şirketlerine mesaj verildi!

CAAC, diğer yandan bilet alımı ve kontrolleri esnasında Galaxy Note 7 yasağıyla ilgili yolcuları hatırlatma yapılması konusunda havalimanı yer hizmetleri görevlileri ve havayolu şirketlerine çağrı yaptı.

Öte yandan, Hong Kong’da bulunan yerel üç havayolu şirketi de 15 Ekim tarihinde Galaxy Note 7’nin uçaklara alınmasını yasakladığı biliniyordu. Güney Kore merkezli elektronik teknoloji devi Samsung, Galaxy Note 7 telefonlarının üretim ve satışına, alev alma ve patlama problemlerinin sürmesi dolayısıyla son verdiğini duyurmuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER