Türk Yurdu

CHP’den İstifa Haberi Geldi

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde, halk oylamasında “evet” oyu kullanacağını açıklayan CHP'li belediye meclis üyesi Ferdi Erdoğan, partisinden istifa etti.

CHP’den İstifa Haberi Geldi
Son Güncellenme Tarihi:11 Nisan 2017 - 0:33 - 280 kez görüntülendi.

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde, halk oylamasında “evet” oyu kullanacağını açıklayan CHP’li belediye meclis üyesi Ferdi Erdoğan, partisinden istifa etti.

Ferdi Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halk oylaması ile ilgili açıklamalarda bulunduğunuifade ederek, “Ben sistem değişikliğini desteklediğimi söyledim. Yani bunun bir parti meselesi değil de büyük Türkiye meselesi olduğunu söyledim.”şeklinde konuştu.

Bu açıklamalarının ardından partisinden tepkiler geldiğini belirten Erdoğan, “İhraç edileceğim, disiplin kuruluna sevk edileceğim yönünde duyumlar aldım. Ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Parti içi demokrasi de böyle söylemler normaldir. Benim kendi görüşüm bu. Böyle bir tepki alınca da… Açıkçası beni kimse ihraç edemez.”dedi.

Erdoğan, şahsi çabalarıyla partisinin seçimlerdeki oyunu artırdığını vurguladı ve solözlerine şunları ekledi:

“Partimin bana bahşettiği bir merci değildi, kendi hakkımızla aldığımız bir başarıydı. Böyle bir tepki alınca, rahatsız oldum. Ben de partimden istifa edip, bağımsız bir şekilde siyasi hayatıma devam edeceğim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT