Türk Yurdu

CHP lideri Kılıçdaroğlu İddialara Cevap Verdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu son zamanda hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. 15 Temmuz gecesi neler yaptığını anlattı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu İddialara Cevap Verdi
Son Güncellenme Tarihi:13 Nisan 2017 - 1:43 - 579 kez görüntülendi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu son zamanda hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. 15 Temmuz gecesi neler yaptığını anlattı.

Kılıçdaroğlu, “22.00 civarında uçağa bindim. 23.00 civarında uçaktan indim. Ertesi gün dış politika stratejik belgesini hazırlayacaktım. Gazeteci arkadaşlara da görüşmemizin saatini duyurmuştuk. Uçakta Hayati Yazıcı ile de yanyanaydık. Okan Bey darbe olduğunu söyleyince inanamadık. İlk tepkimiz “Biz darbeye karşıyız” oldu. Aprondan VIP salonuna girdik. Duyunca hemen Ankara’ya dönmek istedim. Uçaklar kalkmıyor dediler. Sabiha Gökçen’den de uçak uçmuyor dediler. Hava alanında kalacak halimiz yok. Bir yere gideceğiz. Otellere de gidemiyoruz dediler. Nereye kaçacağız? Sayın Başbakan’ı aradım, ulaşamadım. Metin hazırladık televizyonlara gönderdik. Gazetelerin, havuz medyasının internet sayfalarında da var. Benim kaçtığımı söylüyorlar. Nereye kaçtım ki ben?
1 dakika hatta 1 saniye, yarım saniye dahi konuştuğumu ispat etsinler siyaseti bırakırım. İspat edemezlerse onlara ne diyeceğiz?

Benim 12 dakika konuştuğumu söylüyorlar. 1 saniye bile… Herhangi bir FETÖ üyesiyle 1 saniye görüştüğümü ispat etsinler… Ne söylemek lazım bunlara? Yalancı desen hafif kalır. Tüm deliller elinizde. Benim telefonlarımı dinliyorsunuz. Ben biliyorum zaten. Günün 24 saati dinliyorsunuz. Benim mail adresimi de takip ediyorlar.

Neden darbenin üstü örtülmek isteniyor? Neden ByLock listeleri açıklanmıyor. Neden ‘bu işin siyasi ayağı yoktur’ diye açıklama yapılıyor. 248 şehidin hesabı sorulmuyor.

Havuz medyasından hayır gelmez. Bir gazeteci kalemini birilerine kiralamış o gazeteciden hayır gelmez.

Yürekleri varsa TV’de tartışalım.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER