Türk Yurdu

Bursa’da Büyük Operasyon! 162 Kilo Eroin Ele Geçirildi

Bir ihbarı üzerine düzenlenen operasyonda Bursa’da 162 kilo eroin ele geçirildi.

Bursa’da Büyük Operasyon! 162 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Son Güncellenme Tarihi:19 Ocak 2017 - 14:38 - 368 kez görüntülendi.

Bir ihbarı üzerine düzenlenen operasyonda Bursa’da 162 kilo eroin ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, Van’dan yola çıkan bir tırda yüklü miktarda uyuşturucu madde olduğu istihbaratını alınmasının üzerine yapılan operasyonda şüpheli araç durdurularak arama yapıldı. Aramaya katışan “Alfa” adlı narkotik köpeği, tırın dorsesi üzerindeki raylı sisteme gizlenmiş uyuşturucu maddeleri belirledi.

Edinilen bilgiye göre tırda, 320 paket halinde 162 kilogram eroin bulundu ve tır şoförü ile yanındaki bir kişi, gözaltına alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜ TIRIN BULUNDUĞU ALANA GİTTİ

Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, tırın bulunduğu alana giderek bizzat inceleme yaptı ve Bursa’dan ve Ankara’dan yürüten tüm ekiplere teşekkür ederek şu açıklamayı yaptı:

“Bu eroin, başta Van ve Hakkari üzerinden batı şehirlerimize oradan da Avrupa şehirlerine gideceğini değerlendirdiğimiz bir çalışma. Diğer illerimizle koordineli çalıştık ve tırın içerisinde gizlenmiş halde eroinleri bulduk. Gençliğimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucuyla mücadelemiz devam edecek. Uyuşturucu tacirlerine asla müsaade etmeyeceğiz. Sürekli ve devamlı mücadele edeceğiz. Olayla ilgili 2 kişi gözaltında ve bu sayı artacaktır. Bütün arkadaşları tebrik ediyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER